Za wywieszonymi treściami stoi Fundacja Życie i Rodzina. Według ich strony mają one tam być eksponowane przez okres 2 tygodni. Nie będą. Bannery zniknęły prawdopodobnie w nocy z 23-24 września.

Wystawa budzi ogromne kontrowersje, nie tylko w Ełku.  Zapewne takie ma zadanie. Widzimy tu frontalny i bezpardonowy atak na społeczność homoseksualną. Na bannerach czytamy m. in. „Homoseksualiści byli 4 razy częściej skłonni dopuścić się zabójstwa” czy „Homoseksualizm szkodzi zdrowiu” lub Homoseksualiści odpowiadają za 20–40 % przypadków molestowania dzieci choć stanowią 1 - 3% społeczeństwa„

To że pewne osoby mogą poczuć się urażone to jest bardziej niż pewne. Każdy z nas ma swoje poglądy, ale czy wystawa nie przekroczyła granic dobrego smaku ? 

Kampania zaistniała wcześniej w przestrzeni Opoczna, Kielc oraz pod Nasielskiem.

Radny Miejski Ireneusz Dzienisiewicz skomentował zaistniałą sytuację na facebooku i wywołał prawdziwą burzę :

MROKI ŚREDNIOWIECZA W EŁKU !!!
Dobrze jest mieć poglądy i umieć je bronić. A jeszcze lepiej gdy wyraża się je bez napastliwości i łamania prawa. A tym czasem dziś, na ogrodzeniu publicznej placówki oświatowej ("Rolniczówa") pojawiły się banery, które w kiepski sposób piętnują osoby homoseksualne. Zastanawia mnie dlaczego część środowisk katolickich z taką pasją zajmuje się wszystkim co związane z seksem. Z kolei rzadko biorą na sztandary tak istotne problemy społeczne jak narkotyki, alkohol, przemoc w rodzinie, wyzysk pracowników itp. :(
p.s. na jednym z banerów jest informacja o tym, jakoby homoseksualiści żyli 15-20 lat krócej. Żywię nadzieję, że na księży pedofilów spadnie "kara boska" i za zbrodnie popełnione na dzieciach będą żyli o wspomniane 15-20 lat krócej.

Niektóre komentarze :

Piotr Karpiozo Karpienia Te banery dzielą ludzi. Bez sensu zupełnie

Lubię to! · Odpowiedz · 2

Mariusz Filipowicz Tylko sie zastanawiam, czy taka histeria by wybuchla, gdyby slowo "homoseksualista" zastapiono np " Europejczykiem". Ale macie wyprane mozgi :)

Lubię to! · Odpowiedz · 5 

Emilia M Kocham Cię, Ełku, ale dzisiaj jest mi za Ciebie po prostu wstyd...

Lubię to! · Odpowiedz · 10

Izabela W. Brak słów! To jakiś koszmar! Faktycznie powrót do średniowiecza! Wszyscy załugują na szacunek i mają prawo do życia po swojemu i prawo do miłości! Hamoseksualista nie oznacza pedofil, a jeżeli życie homoseksualisty jest krótkie (bzdura), to i tak uważam, że lepiej żyć krótko, a szczęśliwie!!!

Lubię to! · Odpowiedz · 10 

Roman P. Co wy macie to do tego Średniowiecza? To wspaniała epoka. Powstały wtedy uniwersytety, wymyślono obrońcę w procesach sądowych, stworzono wiele dzieł architektury, literatury, malarstwa. Złe "public realtions" dla średniowiecza powstało w oświeceniu, epoce masonóww.

Lubię to! · Odpowiedz · 6


Czekamy na Wasze komentarze i opinie.