35-latka spowodowała kolizję na ul. Chopina w Ełku. Okazało się, że kierowca pojazdu, w który uderzyła kobieta, jest nietrzeźwy. Na szczęście nikt nie został poszkodowany i nie była potrzebna pomoc medyczna. Kobieta została ukarana mandatem. Mężczyzna odpowie za przestępstwo kierowania w stanie nietrzeźwości, które jest zagrożone karą do 2 lat pozbawienia wolności.


35-letnia kierująca Mercedesem skręcając uderzyła w przejeżdżającą Mazdę. Następnie Mercedes uderzył jeszcze w zaparkowanego Citroena. Po zdarzeniu kierowca Mazdy przejechał kilkanaście metrów, zostawił swój samochód i oddalił się. Jednak został szybko zatrzymany przez policjantów. Okazało się, że mężczyzna jest nietrzeźwy. Miał ponad promil alkoholu w organizmie. Nie posiadł uprawnień do kierowania.

Na szczęście nikt w tym zdarzeniu nie ucierpiał i nie potrzebna była pomoc medyczna. 35-latka za spowodowanie kolizji została ukarana mandatem karnym w wysokości 300 złotych. Natomiast nietrzeźwy 45-latek odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Jest to przestępstwo zagrożone karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych w przypadku osoby, która po raz pierwszy dopuściła się takiego czynu. Kiedy osoba po raz kolejny kieruje pojazdem w stanie nietrzeźwości świadczenie pieniężne jest nie mniejsze niż 10 tysięcy złotych.

Źródło KPP w Ełku