Z nieoficjalnych informacji wynika, że we wtorek, 7 sierpnia 2018 r. między godziną 22:00 a 23:00 w I Wojskowym Szpitalu Klinicznym z Polikliniką SPZOZ w Lublinie z filią w Ełku starsza kobieta wyskoczyła przez okno pomieszczenia znajdującego się na 4 piętrze szpitalnego oddziału neurologii.


Po natychmiastowej reakcji personelu, kobiecie została udzielona pomoc. Niestesty po kilku godzinach ranna zmarła.

Prokurator Rejonowy w Ełku Jan Mikucki potwierdził nam, że rzeczywiście doszło do takiego zdarzenia. – W tej sprawie prowadzone jest śledztwo z artykułu 155 Kodeksu Karnego, który mówi o nieumyślnym spowodowaniu śmierci – informuje Mikucki. – Na tym etapie śledztwa nie mogę udzielić więcej informacji – dodaje.

O komentarz prosiliśmy w dziale kontaktu z mediami I Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie. - Uprzejmie informuję, że wszelkich informacji dotyczących przytoczonego zdarzenia udziela Pan Komendant Filii szpitala w Ełku Pan płk Tomasz Graf. - informuje Beata Węgiel Kierownik Wydziału Administracji Ogólnej.

Informację chcieliśmy potwierdzić więc u dyrekcji szpitala. Niestety telefon sekretariatu komendanta płk. Tomasza Grafa przez większość dnia nie odpowiadał.

EDYTOWANO: 10 sierpnia 2018 r. godz. 15:30
Otrzymaliśmy stanowisko zarządu szpitala - Ze względu na toczące się postępowanie w Prokuraturze Rejonowej w Ełku i brak zgody rodziny pacjentki nie możemy udzielić szczegółowych informacji na temat powyższego zdarzenia. - pisze na naszą skrzynkę mailową Komendant Filii Szpitala płk Tomasz Graf.