W sobotę 14 września na Placu Jana Pawła II swoją kampanię wyborczą zainaugurował kandydat do Sejmu RP, Kamil Michał Wysocki. Ełczanin startuje z listy Konfederacja Wolność i Niepodległość.


Przemówienie Kamila Wysockiego poprzedził Pan Marek Roman - ełcki przedsiębiorca oraz Maciej Marcinkiewicz, uczeń I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego (wideo). 

Kamil Wysocki: Stoimy po stronie prostych i niskich podatków zamiast jałmużny rozdawanej w programach socjalnych. Proponujemy prostą i uczciwą ofertę, czyli powszechną ulgę podatkową w postaci likwidacji podatku PIT oraz dobrowolność w płaceniu składek ZUS. W prostych słowach nazwijmy to programem 1000+

Likwidacja Urzędów Pracy 
Chcemy taniego państwa dlatego zlikwidujemy niepotrzebne urzędy i instytucje takie jak np. urzędy pracy. W dobie niskiego bezrobocia oraz niesprzyjających prognoz demograficznych urzędy pracy stają się reliktem przeszłości. W nowoczesnym państwie lukę powstałą po urzędach pracy zastąpią sprawnie działające prywatne agencje pracy. 

Służba zdrowia 
Sprawy wynagrodzeń w sferze publicznej są także przyczyną zapaści w służbie zdrowia. Nie może być tak, że kształcimy lekarzy oraz kadrę medyczną za publiczne pieniądze, na publicznych uczelniach, a następnie tracimy tych ludzi gdyż są fatalnie opłacani i wyjeżdżają do pracy za granicę. To podwójna strata. Skoro mamy pieniądze na socjal to dlaczego brakuje na odpowiednie wynagrodzenie dla pracowników służby zdrowia. To jest przyczyna zapaści w tym sektorze. Tracimy najbardziej wartościową cząstkę naszego społeczeństwa, a następnie musimy szukać pomocy w różnych fundacjach bo najlepsi lekarze leczą w Zachodniej Europie lub Stanach Zjednoczonych.

Na koniec kandydat do Sejmu zaapelował do ludzi młodych o udział w wyborach
Zwracam się z gorącym apelem szczególnie do ludzi młodych. Pójdźcie na wybory. To w waszych rękach jest wasza przyszłość. Nie pozwólcie by ktoś decydował za Was! 13 października to dzień kiedy Wasz głos naprawdę się liczy i nikt nie może wam dyktować co macie z nim zrobić.

Więcej na materiale wideo
 

Kamil Wysocki to wieloletni lokalny działacz środowisk patriotycznych, przedsiębiorca, mąż i ojciec. 
13 października ubiegać się będzie o mandat z okręgu 35 z list Konfederacji.