Jazda na suwak od 6 grudnia 2019 roku jest obowiązkowa. Jednak nowe prawo wciąż jest obce dla niektórych uczestników ruchu drogowego. Dziś na naszą skrzynkę mailową trafił film, na którym widać jak kierowca jednego z aut dojeżdżającego do ronda im. Jerzego Cichowicza pokazał co myśli o przepisach ruchu drogowego. Co więcej wygląda jakby celowo utrudniał jazdę lewym pasem.


Dziś na naszą skrzynkę mailową trafił film, na którym widać jak traktowane są przepisy oraz jak wygląda kultura jazdy samochodem w naszym mieście. Kierujący samochodem nie stosując się do obowiązującego przepisu jazdy na suwak zajechał drogę autorowi filmu. Na szczęście nikomu nic się nie stało i skończyło się na wymianie uprzejmości pomiędzy kierowcami. Tego typu zachowanie nazywane jest w slangu kierowców "szeryfowaniem", a sami drogowi szeryfowie potrafią napsuć krwi wielu uczestnikom ruchu drogowego. 

Przypominamy, od 2019  roku jazda na suwak jest obowiązkowa. Ta polega na naprzemiennej jeździe kierowców raz z lewego, raz z prawego pasa ruchu w miejscu, gdzie dochodzi do zwężenia drogi. Pojazd z pasa, który się kończy ma pierwszeństwo przed tym, który jedzie pasem, który nie został zwężony. W przypadku kolizji winny będzie ten drugi, który nie ustąpił pierwszeństwa.