Parlament Unii Europejskiej chce zmienić przepisy o ochronie danych i ograniczenia internetu dla młodzieży do 16 roku życia. Obecne ograniczenie dostępu internetu dla 13-latków, może się zaostrzyć i osoby do 16 roku życia będą musiały uzyskać zgodę rodziców lub opiekunów na korzystanie z usług i portali społecznościowych w internecie.

Bez wątpienia będzie to spore utrudnienie dla młodszych użytkowników, ale także dla wszystkich dostawców usług (poczta, sklepy z aplikacjami) i właścicieli portali społecznościowych, forów, itp. 

Obecnie korzystanie z Facebooka przez dzieci poniżej 13. roku życia jest oficjalnie niedozwolone. Jednak w praktyce ograniczenie to jest trudne do wyegzekwowania, gdyż rejestrując się w serwisie najmłodsi internauci często kłamią w kwestii swojego wieku.

Głosowanie w Parlamencie Europejskim nad zmianami w ustawie danych osobowych odbędzie się na początku 2016 roku, jeśli ustawa zostanie zatwierdzona kraje unijne będą musiały wprowadzić je w życie w ciągu 2 lat od ich zatwierdzenia.

W 2011 roku organizacja Consumer Reports oszacowała, że 7,5 miliona użytkowników serwisu to dzieci poniżej 13. roku życia, z czego ponad 5 milionów ma mniej niż 10 lat.