Data wydarzenia: 18.05.2018 10:00 - 18.05.2018 18:00
Miejsce wydarzenia: Park Naukowo Technologiczny w Ełku -ul. Podmiejska 5
Już po raz trzeci zapraszamy na Dzień Otwarty Parku Naukowo-Technologicznego w Ełku, które odbywają się pod znakiem technologii druku 3D. Do tej pory drukowaliśmy obiekty związane z Ełkiem, które choć odpowiednio zmniejszone, imponowały wiernością odwzorowania detali.

A co gdybyśmy w tym roku wydrukowali obiekt o rzeczywistych rozmiarach z zachowaniem wszelkich detali oraz kolorystyki?

Na dodatek nie byłby to obiekt o wymiarach np. osobistego komputera, lecz czołgu z okresu II wojny światowej? Otóż w tym roku wspólnie z Artflex 3D drukujemy 6 metrowy czołg Panzerkampfwagen V Panther o pseudonimie „Magda”. 2 sierpnia 1944, podczas Powstania Warszawskiego oddziały batalionu AK „Zośka” zaatakowały 3 Panthery i 2 udało im się przejąć. Powstańcy doprowadzili je do stanu używalności i stworzyli Pluton Pancerny batalionu „Zośka”.

Ze względu na swoje rozmiary czołg jest drukowany już od września 2017 roku. Akcja przybrała wymiar społeczny i poprzez internet zaangażowało się w nią kilkadziesiąt osób drukujących poszczególne elementy czołgu. Patronat nad akcją objęło Muzeum Powstania Warszawskiego.

Dzień Otwarty Parku Naukowo-Technologicznego w Ełku to również bogata oferta naszych 24 lokatorów oraz warsztaty technologii druku 3D.

Zapraszamy 18 maja 2018 roku w godzinach od 10:00 do 18:00.