Nieplanowane to głośny film na podstawie bestselerowej książki pod tym samym tytułem. Film swoją światową premierę miał 29 marca. Do polskich kin trafił 1 listopada i wzbudza ogromne emocje. Zawrzało również na ełckich forach choć w naszym mieście amerykańska produkcja dotykająca tematu aborcji będzie wyświetlana dopiero od 8 listopada.


Film traktuje o emocjonalnych rozterkach głównej bohaterki, która znajduje się na linii frontu między kliniką aborcyjną w której pracuje a członkami organizacji Pro-Life. Pokazuje wewnętrzną zmianę kobiety, która miała wielki wkład w ruchu pro-aborcyjnym. Mimo, że film nie jest zrobiony w stylu hollywoodzkim i nie grają tam aktorzy pierwszego formatu, wywołał on burzę na forach dyskusyjnych, w kinach i youtubie a w zeszły weekend zgromadził na seansach około 50tys. osób w całym kraju. Bilety sprzedają się bardzo szybko, szczególnie w większych miastach ciężko już o dobre miejsca. 

Ocenę filmu zostawiamy opinii krytyków, recenzentów oraz widzów. Jedno jest pewne, tego typu film jest potrzebny, choćby dla sprowokowania dyskusji. 

Jedyne, czego pragnęła Abby Johnson, to pomagać kobietom. Z tym nastawieniem już podczas studiów została wolontariuszką, a potem pracownicą jednej z klinik aborcyjnych potężnej organizacji Planned Parenthood. Głęboko wierząc w prawo kobiet do wyboru, szybko awansowała, by ostatecznie zostać jedną z najmłodszych w kraju dyrektorek korporacyjnego giganta wykonującego seryjne aborcje. Tak było do czasu, aż zobaczyła coś, co zmieniło jej życie na zawsze... Źródło: Fimweb.pl 

„Unplanned ” to moja osobista historia, a Ty nie możesz tego nie zobaczyć”. - mówi Abby Johnson.Wiemy, że ełckie środowiska katolickie oraz Pro-Life czyniły starania o to by film pojawił się w naszym mieście. Ełcka premiera 8 listopada w Planet Cinema