Wczoraj tj. 25 października na terenie całej Polski kontynuowane były protesty. Uczestnicy zgromadzeń są zbulwersowani czwartkową decyzją Trybunału Konstytucyjnego ds. aborcji. Protest odbył się również w Ełku.


Ełczanki i ełczanie tłumnie zebrali się wczoraj ( tj. 25.10) o godzinie 13.00 pod biurem poselskim Wojciecha Kossakowskiego by wyrazić swoje niezadowolenie czwartkową decyzją Trybunału Konstytucyjnego ds. aborcji. Zdaniem protestujących ta decyzja jest atakiem w prawa człowieka i odbiera wolność wyboru. Uczestnicy przeszli ulicami miasta skandując antyrządowe hasła oraz niosąc banery z hasłami pro-choice. Demonstracja przebiegła pokojowo, policja pomagała na przejściach dla pieszych wstrzymując ruch samochodowy. Pochód zakończył się przemówieniem organizatorek w miejscu rozpoczęcia. Na terenie całego kraju planowane są dalsze protesty. Dziś protestujący mają blokować główne ulice miast, w środę w ramach protestu kobiety mają nie iść do pracy natomiast na piątek planowana jest akcja "Cała Polska na Warszawę".

Protestujący spotykali się już od piątku, jednak w mniejszym gronie. W ramach protestu wypisywali antyrządowe hasła kredą na chodniku, obklejali ściany budynku plakatami oraz stawiali znicze. Dziś rano plakaty oraz znicze zniknęły.