Jak informuje oficer prasowy KPP w Ełku nadkom. Agat Jonik - Dwóch zatrzymanych nietrzeźwych kierowców i dwa zatrzymane prawa jazdy za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h to efekt pracy ełckiej drogówki tylko z jednego dnia.


Niestety, nie pomagają apele policjantów, mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach. Tylko jednego popołudnia policjanci ełckiej drogówki zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących. 42-letni mieszkaniec Ełku kierował mercedesem mając 1,8 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Niewiele mniej miał 37-letni mieszkaniec gminy Stare Juchy, który prowadził motorower mając w organizmie 1,5 promila alkoholu.

Policjanci apelują o rozsądek i zapowiadają dalsze działania zmierzające do wykluczania z ruchu pijanych kierowców. Przypominamy, że nietrzeźwemu kierowcy grożą dotkliwe sankcje karne - kara pozbawienia wolności do lat 2, utrata prawa jazdy na okres co najmniej 3 lat oraz świadczenie pieniężne w wysokości co najmniej 5.000 zł.

Policjanci ełckiej drogówki zatrzymali także kierującego samochodem osobowym marki VW Passat, który przekroczył dozwoloną prędkość o 58 km/h oraz kierującego samochodem marki VW Polo, który przekroczył prędkość o 51km/h.

Warto pamiętać, że zgodnie z obowiązującymi przepisami za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym powyżej 50 km/h obligatoryjne jest zatrzymanie prawa jazdy na okres trzech miesięcy.

Kierowca, który prowadzi samochód mimo takiego zakazu, musi liczyć się z tym, że okres zatrzymania jego prawa jazdy wzrośnie z 3 do 6 miesięcy. Kolejnym etapem będzie cofnięcie uprawnienia do kierowania pojazdami - jego przywrócenie wiązać się będzie z koniecznością zdania egzaminu.