Kacper Miklasz, zawodnik MMA z Ełku zawalczy jutro na brutalnym turnieju sztuk walki WOTORE. Zasady walk są zbliżone do MMA, jednak główną różnicą jest to, że walczy się na gołe pięści.


Ełk zawsze słynął z zawodników sztuk walk - od boksu po K1 i MMA. Ełczanin Kacper 'Polish Machine' Miklasz, jest tego kolejnym dobrym przykładem. Trenujący w Polsce pod okiem Krzysztofa Pietraszka oraz w niemieckim UFD Gym wraz z Davidem Zawadą, pojawi się na jutrzejszej gali Wotore - walki na gołe pięści. Dotychczas Kacper wszystkie swoje walki kończył w pierwszej rundzie, czy ma szanse wygrać turniej? O tym przekonamy się jutro.


(źródło Facebook Wotore)

Czym jest Wotore? 

Wotore to turniej walk na gołe pięści na którym mierzy się ze sobą 8 zawodników. Dozwolone są kopnięcia, uderzenia głową, łokciem, kolanem oraz chwyty czy duszenia. Zwycięzca turnieju zgarnia główną nagrodę w postaci 50000 złotych. W trakcie jutrzejszej edycji odbędą się dwa turnieje, różniące się od siebie drobnymi szczegółami. 
Wotore 1Turniej 8-osobowy z jedną walką pozaturniejową. W walce 2 wyrzucenia z maty kończą starcie, dozwolone są kopnięcia, uderzenia kolanem, łokciem, głową oraz pięśćmi. Dopuszczalne są dźwignie, rzuty i obalenia. Brak podziału na kategorie wagowe a rundy nie są ograniczone czasowo. 
Wotore 2To 8-osobowy turniej z 2-3 walkami pozaturniejowymi. Wyrzucenia z areny nie decydują o zakończeniu walki. Dozwolone są kopnięcia, uderzenia kolanem, łokciem, głową oraz pięściami. Dopuszczalne są dźwignie, rzuty i obalenia. Brak podziału na kategorie wagowe, rundy nielimitowane czasowo. 

Gala Wotore odbędzie się jutro, 23.05.2020 r. o godzinie 19.30 Transmisja z gali jest płatna, szczegóły można znaleźć na stronie organizatora turnieju.