Dzielnicowy z Białej Piskiej, mł. asp. Adam Trzonkowski zakończył trzecią edycję zbierania plastikowych nakrętek. Pieniądze z ich sprzedaży przeznaczone będą na leczenie i rehabilitację Poli z Pisza. Tym razem akcja „Nakręć się na pomaganie” przerosła najśmielsze oczekiwania. Dzięki ludziom o wielkich sercach z Pisza, z okolic oraz z całej Polski udało się zebrać aż 13 ton nakrętek.

Mł. asp. Adam Trzonkowski od 11 lat jest policjantem, służbę dzielnicowego pełni od 7 lat. Swoją postawą dowiódł, że jest dzielnicowym z powołania, któremu los drugiego człowieka nie jest obojętny szczególnie, jeśli chodzi o dobro dzieci.
W październiku ubiegłego roku mł. asp. Adam Trzonkowski rozpoczął trzecią już edycję zbiórki plastikowych nakrętek. Tym razem główną „bohaterką” akcji pod hasłem „Nakręć się na pomaganie” była niespełna roczna Pola Zielińska z Pisza. To właśnie z myślą o tej dziewczynce dzielnicowy postanowił zbierać nakrętki. 

Pola urodziła się w marcu 2018 roku jako wcześniak. Zdiagnozowano u niej obustronny niedosłuch zmysłowo- nerwowy w stopniu głębokim. Dzielnicowy postanowił pomóc tej dziewczynce rozkręcając zbiórkę nakrętek. Pieniądze z ich sprzedaży przeznaczone zostaną na leczenie i rehabilitację Poli.
Wspólnymi siłami udało się zebrać aż 13 ton nakrętek! Przypomnijmy, że w I edycji Adam zebrał dużo, bo aż 2,5 tony, a w drugiej 5 ton, co również było satysfakcjonujące.
— Zbieranie nakrętek to szczytna akcja, bo zamiast wyrzucać je do śmieci, pieniądze z ich sprzedaży pomogą choremu dziecku. Tegoroczna akcja przerosła moje najśmielsze oczekiwania. Spodziewałem się, ze pobijemy rekord, ale nie sądziłem, że będzie to tak duża ilość — mówi Adam Trzonkowski.

— Chciałbym bardzo serdecznie podziękować tym wszystkim osobom i instytucjom, które mi pomagały w realizacji tego przedsięwzięcia. Mam na myśli nie tylko samą zbiórkę, ale także ich transport, czy przesypywanie do właściwych worków. Za to WSZYSTKIM bardzo dziękuję. Szczególne słowa podziękowania kieruję pod adresem Arlety i Pawła Wilczyńskich, którzy już po raz kolejny udostępnili mi swoje pomieszczenia, gdzie mogłem składować setki worków. Bardzo serdecznie dziękuję także firmie PPHU „UNIDRZEW” Grzegorz Krajewski za pomoc w transporcie 13 ton nakrętek do punktu skupu — dodaje dzielnicowy.

Mł. asp. Adam Trzonkowski, słusznie nazywany „nakrętkowym mistrzem świata” zakończył trzecią edycję akcji, ale już myśli, by od września rozpocząć kolejną zbiórkę nakrętek.