Policjanci odzyskali drabinę aluminiową, zanim pokrzywdzony zgłosił jej kradzież. Zarzut w tej sprawie usłyszał zatrzymany 35-latek, który zdążył już sprzedać swój łup. Mężczyzna był także poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności za wcześniejsze przestępstwa.


Kryminalni ustalili, że 35-latek ukradł drabinę, która stała przy remontowanej kamienicy w mieście. Policjanci odzyskali sprzęt, zanim firma budowlana zgłosiła jego kradzież. Rozsuwaną, dwuczęściową drabinę aluminiową wyceniono na 600 złotych.

Policjanci ustalili, gdzie ukrywa się mężczyzna. Został zatrzymany i usłyszał zarzut kradzieży. Okazało się, że mężczyzna chodził nocą po mieście, a gdy zobaczył stojącą drabinę postawił wykorzystać okazję. Ukradł ją, a następnie sprzedał, żeby mieć pieniądze. Policjanci odzyskali drabinę i przekazali ją prawowitemu właścicielowi.

Z uwagi na fakt, że to nie pierwszy tego typu czyn 35-latka, odpowie on w warunkach tzw. recydywy. Grozi mu surowsza kara – nawet do 7,5 roku pozbawienia wolności.

Dodatkowo mężczyzna był poszukiwany do obycia kary 5 miesięcy pozbawienia wolności za wcześniejsze przestępstwa.

Źródło KPP Ełk