W czwartek 10 września o godzinie 16:30 na os. Zatorze odbyły się konsultacje społeczne w sprawie możliwości przekazania przez miasto działki o powierzchni 6 tys. m2 Schronisku dla Osób Bezdomnych MARKOT w Ełku. Działka zlokalizowana jest przy ulicy Bema w pobliżu rzeki Ełk. Nie wszystkim mieszkańcom oraz właścicielom działek na os. Zatorze taki pomysł się podoba.


Na spotkaniu obecni byli m.in. prezydent Andrukiewicz, zastępca Mirosław Hołubowicz, przedstawiciele Stowarzyszenia Monar, radni miejscy oraz mieszkańcy osiedla. 

Mieszkańcy nie kryli swoich obaw wobec możliwego nowego sąsiedztwa. Obawy dotyczyły m.in. utraty wartości swoich nieruchomości. 

Ośrodek ma być przeznaczony na ok 100 osób. Przebywający w nim mieliby dogodne warunki, miasto miałoby wcześniej zainwestować tj. uzbroić i przygotować drogę dojazdową. 
 
- Dopóki nie będziemy mieli wyznaczonej działki, ani nie zapadnie pozytywna opinia od strony mieszkańców a następnie Rady Miasta, ciężko jest mówić o planowanych kosztach budowy ośrodka. - mówi Nikodem Kemicerkierownik Schroniska dla Osób Bezdomnych MARKOT.
- Planujemy zrobić dni otwarte ośrodka, aby każdy kto nie jest do końca przekonany mógł przyjść i dowiedzieć się jak pracujemy i na czym polega nasza misja. Pamiętajmy, że taki ośrodek to także możliwe miejsca zatrudnienia dla specjalistów resocjalizacji, terapeutów, psychologów. 

Na wczorajszym spotkaniu swoją opinią podzielił się również radny z ramienia PiS Adam Bartoszewicz:Dlaczego bezdomni muszą opuścić dotychczasowy dom?
Bezdomni tracą dom. Będą musieli opuścić dotychczasowy budynek