Są takie zachowania uczestników ruchu drogowego, które pokazują wyjątkową ignorancję dla przepisów i podstawowych zasad bezpieczeństwa. 59-latek wieczorem, we mgle poruszał się środkiem nieoświetlonej jezdni bez elementów odblaskowych. Powiadomili o tym zaniepokojeni kierowcy, którzy dostrzegali pieszego w ostatniej chwili. W stosunku do policjantów, którzy chcieli pomóc mu dotrzeć do domu, zachowywał się agresywnie i wulgarnie. Trafił do policyjnego aresztu.


Wyjątkowym zlekceważeniem podstawowych zasad bezpieczeństwa wykazał się 59-latek. W minioną niedzielę (15.11.2020r.) mężczyzna po zmroku poruszał się środkiem drogi po trasie Ełk-Olecko bez żadnych elementów odblaskowych i ubrany na czarno. Odcinek marszu pieszego był nieoświetlony, a widoczność dodatkowo utrudniała mgła. Policjanci zostali o tym poinformowani przez kierowców, którzy bali się o jego życie, bo pieszy był praktycznie niewidoczny na drodze. Z uwagi na zagrożenie, jakie stwarzał 59-latek, policjanci zatrzymali go w komendzie. Mężczyzna odpowie za wykroczenia drogowe.

Ważne, aby reagować, gdy jesteśmy świadkami takich sytuacji. Powinniśmy ostrzec innych kierowców i szybko zadzwonić pod numer alarmowy. Odpowiednia reakcja, jak w tym przypadku, może uchronić od tragedii na drodze.