Podczas minionej nocy policjanci zatrzymali aż 3 nietrzeźwych kierowców na drogach powiatu ełckiego. Niechlubny rekordzista z tego grona – 45-latek miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Wsiadanie za kierownicę po wypiciu alkoholu jest skrajnie nieodpowiedzialne i niebezpieczne.


Do pierwszego zatrzymania doszło w Stradunach. Policjanci dostali anonimowe zgłoszenie, że na nierówności w drodze zatrzymał się samochód, a kierowca może być nietrzeźwy. Informacja potwierdziła się - policjanci za kierownicą pojazdu zastali kompletnie pijanego 45-latka. Mężczyzna miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Nie miał natomiast uprawnień do kierowania.

Kolejny nietrzeźwy kierowca został zatrzymany przez patrol policji w Ełku. 27-latek jeździł po mieście, mając prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie.
Około 1:30 przy ul. Gdańskiej w Ełku policjanci zatrzymali do kontroli kierującego Hyundaiem. Jego sposób jazdy wzbudził niepokój policjantów. Niestety okazało się, że kierowca jest nietrzeźwy. 60-latek miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Nietrzeźwym kierowcom grożą kary do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami.

Pijany kierowca to poważne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Należy bezwzględnie reagować w sytuacji, gdy widzimy osobę, która pod wpływem alkoholu wsiada za kierownicę samochodu lub na rower. Pamiętajmy, w ten sposób możemy uratować ludzkie życie, zapobiec tragedii i zmniejszyć liczbę ofiar wypadków drogowych.