Data wydarzenia: 28.07.2018 10:00 - 28.07.2018 21:00
Miejsce wydarzenia: EłkEDYTOWANO
UWAGA: MAMY POTWIERDZONE INFORMACJE, ŻE WYDARZENIE SIĘ NIE ODBĘDZIE.Stowarzyszenie Mazury Paralotnie wraz z Władzami Miasta i Radą Miejską i MOSIR w Ełku oraz Minari Engine , zapraszają wszystkich paralotniarzy i miłośników latania, publiczność na pierwsze na Mazurach i jedyne w Polsce pokazy akrobacji paralotniowej i motoparalotniowej „ACRO MASURIA PARAGLIDING SHOW EŁK 2018”.


Impreza odbędzie się 28 lipca 2018 r. w Ełku na plaży miejskiej, przy ulicy Parkowej. W przypadku niepogody zostanie przeniesiona na dzień następny (29 lipca)

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 10:00 wykładami paralotniowymi, które poprowadzą m.in.:
Gerry Mayer pilot Minari Team, podróżnik - opowie o swojej podróży „Paralotnią przez Afrykę";
Raffaelo Bennetti - pilot Minari Team - opowie o akrobacji motoparalotniowej;
Javi Malaguita - pilot Minari Team – wprowadzi Was w świat akrobacji motoparalotniowej;
Norbert Nowicki – Motoparalotniarstwo i z nim wyzwania;
Krzysztof Fabia –„Termika bez tajemnic”;
Alessandro Bojda Acrocolective - "Jak rozpocząć latanie swobodne na wyższym poziomie i nie zrobić sobie kuku”
Andrzej Walerych - wykonywał zdjęcia przyrodnicze dla National Geographic, wygrał najważniejszy plebiscyt lotniczy w 2012 roku, lata od 2003 roku pionier rozwoju paralotniarstwa na Mazurach– wprowadzi w świat mazurskich paralotniarzy „Jak rozpocząć przygodę z lataniem”;
Ernest Adamczyk konstruktor Minari Engine Poland - opowie o konstrukcjach, silnikach Minari Engine;


Od godziny 14:00 zapraszamy rodziców ze swoimi pociechami na warsztaty modelarskie połączone z zawodami dla najmłodszych pod hasłem "Smyki na start". Prosimy o wcześniejsze przybycie z dziećmi i również zachęcamy do rejestracji drogą internetową poprzez rejestrator. Poniżej w linku możliwość rejestracji przed imprezą - Kliknij, aby przejść do rejestratora.
Wykłady paralotniowe i warsztaty modelarskie odbędą się w Ełckim Centrum Ekologicznym, przy ulicy Parkowej 12.

Oficjalne rozpoczęcie imprezy będzie miało miejsce ok. godz. 15:00 i rozpocznie się widowiskowymi pokazami akrobacji paralotniowej. Piloci z Polski i Europy będą dokonywać niemożliwego wyskakując paralotnią z balonu, trajki i rikszy. Jeżeli pogoda dopisze, będzie bity rekord Guinnessa w wyskoku paralotnią z balonu.

Dla amatorów podniebnych przygód, dostępne będzie stanowisko do nauki stawiania skrzydła.
Każdy z zainteresowanych uczestników może skorzystać z treningu naziemnego, pod opieką instruktora paralotniowego. Dla chętnych, którzy zechcą zobaczyć malowniczą okolicę Ełku z lotu ptaka, przygotowano możliwość skorzystania z odpłatnych lotów widokowo-zapoznawczych motoparalotnią jako załogant, które będziemy wykonywać od 26 lipca.

Ponadto dla widzów chcących polatać z większa domieszką adrenaliny przygotowaliśmy możliwość przelecenia się w tandemie jako pasażer z pilotem wykonującym ewolucje akrobatyczne podczas pokazów w Ełku.
Wśród atrakcji przygotowanych na ACRO Masuria Paragliding Show EŁK 2018 znajdzie się też szereg konkursów dla dorosłych i najmłodszych, które przeprowadzi Szkoła Językowa „Success” w Ełku. Nagrodę główną stanowi przelot motoparalotnią nad urokliwym Ełkiem. Dla najmłodszych organizatorzy udostępnią bezpłatną, dmuchaną zjeżdżalnię. Przygotowano szereg innych atrakcji dla publiczności: od pitbike (mini cross) po zdalnie sterowane RC.

Wejście na imprezę jest bezpłatne!
W trakcie imprezy będzie można zobaczyć sprzęt dla latających, który zaprezentują firmy produkujące osprzęt do latania. 

Wydarzenia na Facebook - Aby otworzyć kliknij tutaj!

Kontakt z organizatorem 
tel+48 512 959 465 
email: mazuryparalotnie@vp.pl


INFORMACJE DLA PARALOTNIARZY

Dla motoparalotniarzy chcących polatać w trakcie imprezy przygotowane zostanie specjalne startowisko na obrzeżach miasta Ełk. Na startowisku każdy z motoparalotniarzy będzie mógł zostawić swój sprzęt w specjalnym namiocie na cały dzień i noc. Namiot będzie pod ochroną wykwalifikowanej firmy ochroniarskiej.

Każdy z motoparalotniarzy, chcący latać w strefie podczas pikniku, musi obowiązkowo zarejestrować się uprzednio w biurze organizatora na startowisku lub na plaży miejskiej i uiścić opłatę w kwocie 70 złotych (w kwocie zapewniamy poczęstunek na grillu i zwózkę autem, gdyby napęd odmówił posłuszeństwa). Wieczorem po lataniu organizatorzy zapraszają wszystkich pilotów na integrację przy grillu.

Obowiązkowo każdy pilot musi posiadać świadectwo kwalifikacji i sprawne radio oraz zapoznać się z regulaminem i strefą lotów.

Camping przy plaży miejskiej w Ełku (ul. Parkowa 2) zostanie udostępniony bezpłatnie. Można rozbić namiot lub przyjechać camperem. Gwarantowany jest pełen darmowy dostęp do mediów (prąd, woda, wc, prysznic). Prosimy o wcześniejszą rezerwację e-mailem: mazuryparalotnie@vp.pl

Ilość miejsca na bezpłatny camping jest ograniczona.
Camping (można samemu rezerwować swoje miejsce na polu namiotowym) - Kliknij, aby przejść do strony.


EDYTOWANO
UWAGA: MAMY POTWIERDZONE INFORMACJE, ŻE WYDARZENIE SIĘ NIE ODBĘDZIE.