W terminie 4-7 lipca w Ełku gościła 30-osobowa delegacja z włoskiego partnerskiego miasta Orbassano. Głównym celem wizyty był międzynarodowy amatorski turniej siatkówki kobiet Ełk-Orbassano. Goście zwiedzili również nasze miasto, skorzystali m.in. z atrakcji w Parku Wodnym oraz wzięli udział w Festiwalu „Ogień i Woda”.


Poziom siatkarskich drużyn z Ełku i Orbassano był bardzo wyrównany. Oba mecze zakończyły się wynikiem 2:1 w tie-break (dogrywka).

W kategorii do 15 lat:

I miejsce: Uczniowski Międzyszkolny Klub Sportowy MIKRO w Ełku,
Trener: Tomek Przekop

II miejsce: Orbassano Red Team
Trener: Andrea Lazzero i Stefano Vinci

W kategorii do 17 lat:

I miejsce: Orbassano Blue Team
Trener: Sergio Battaglino i Silvia Remon

II miejsce:  Stowarzyszenie Lokalne Salezjańskiej Organizacji Sportowej SALOS w Ełku
Trener: Wojciech Nartowicz

Nasi goście podczas wizyty w Ełku zwiedzili m.in. nową plażę miejską na os. Jeziorna, Park Kopernika oraz parki rekreacyjne na os. Tuwima. Była też wizyta w Muzeum Historycznym, gdzie m.in. usłyszeli krótką historię ełckiej wąskotorówki oraz zapoznali się ze zwyczajami panującymi w obozie rycerskim. Każdy mógł też wybić własną monetę. Młodzież skorzystała również  z atrakcji naszego Parku Wodnego. Dodatkowym wzbogaceniem pobytu był rejs statkiem po Jeziorze Śniardwy orz wizyta w Galindii, gdzie młodzież poznała wybrane aspekty z życia plemienia.

Zwieńczeniem każdego dnia był Festiwal"Ełk, Ogień i Woda".

Delegacji z naszego włoskiego partnerskiego miasta przewodziła Pani Cinzia Maria Bosso Burmistrz Orbassano oraz Eugenio Gambetta Przewodniczący Rady Miasta Orbassano, a także radne Federica Guadtella i Francesca Martina. Towarzyszyła mi również Silvana Mattalia asystentka burmistrza. Obecny był także Lino Tiozzo inicjator współpracy, ambasador oraz wieloletni przyjaciel Ełku.