Po raz kolejny Ełk, włącza się w organizację Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak co roku wolontariusze WOŚP ruszyli na ulice miasta z puszkami do których zbierane są pieniądze. Fundusze z tegorocznej zbiórki zostaną przeznaczone na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny zabiegowej.


Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to również integracja oraz moc atrakcji. Wczoraj dla Orkiestry w Pubach "Żądło" oraz "Warchlak" odbyły się koncerty OKAW Sztorm oraz Transsexdisco poprzedzone ciekawymi licytacjami. Wcześniej młodsza część mieszkańców miała okazję w Szkole Podstawowej nr. 2 skorzystać ze ścianki wspinaczkowej, pograć w gry planszowe oraz obejrzeć interesujące pokazy sportowe.

Do godziny 22 trwa licytacja lotu z Maciejem Olszewskim. Jeśli chcesz wygrać przelot widokowy kliknij w grafikę, licytuj i wesprzyj WOŚP
Dziś, w niedzielę 12 stycznia na ulicach pojawiło się ponad 300 wolontariuszy, uzbrojeni w puszki zbierali pieniądze na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny zabiegowej. O godzinie 10 ełczanie wzięli udział w biegu "Policz się z cukrzycą". Tradycyjnie również odbyła się kolorowa parada, która przeszła trasę z dworca do Ełckiego Centrum Kultury.W ciągu całego dnia odbyła się masa atrakcji dla dzieci, dorosłych oraz całych rodzin. Pokazy artystyczne, obsługi defibrylatora AED, warsztaty, prelekcje oraz wiele licytacji. Wieczór zakończy koncert gwiazdy wieczoru Dubska a o godzinie 20 wszyscy uczestnicy zapalą "Światełko do nieba".

Czy ełczanie pobiją kolejny rekord? O tym będziemy informować na bieżąco. 
Tak było rok temu: Rekordowa zbiórka WOŚP w Ełku - 2019