19 listopada w Sohaczewie odbyły się Mistrzostwa Polski MMA. W tym roku zawody odnotowały rekordową liczbę uczestników - o tytuł najlepszego walczyło 370 zawodników. Wśród nich znalazło się 10 ełczan reprezentujących MMA TEAM EŁK, którzy finalnie z mistrzostw przywieźli 5 medali!


Tegoroczne Mistrzostwa Polski MMA charakteryzowały się bardzo wysokim poziomem. To jednak nie przeszkodziło ełckim zawodnikom reprezentującym klub MMA TEAM EŁK zdobyć znaczne wyróżnienia. Ełczanie z zawodów przywieźli aż 5 medali: 4 złote i 1 srebrny!

Złoto wywalczyli Dawid Niedźwiedzki, Kacper Kozikowski, Arkadiusz Bujnowski oraz Adrian Dobrzycki. Srebro natomiast trafiło do Krystiana Kozikowskiego. 

Dawid stoczył dwie bardzo trudne walki z bardzo doświadczonymi zawodnikami. Szczególnie ciężka była walka o finał, w której Dawid 10 sekund przed końcem walki poddał swojego rywala balachą. 

Kacper miał jedną z najliczniej obstawionych kategorii wagowych, która liczyła 19 zawodników. Po czterech ciężkich bojach Kacper został Mistrzem Polski. Wykorzystując swoje skuteczne sprowadzenia do parteru,kontrolował walki w parterze i obijał rywali. 

Arkadiusz kolejny raz nie zawiódł. Stoczył cztery walki i w każdej podkręcał tempo. Zarówno w parterze jak i stójce zdominował rywali. 

Adrian do samych przygotowań podszedł jak profesjonalista, co zaowocowało złotem. Jego kategoria 77 kg była najliczniejszą - startowało w niej 23 zawodników! Stoczył cztery świetne pojedynki z czego w pierwszej walce doprowadził do efektownego nokautu.

Krystian po 3-letniej przerwie od startów zaliczył bardzo dobrą walkę. Od początku ruszył do swojego rywala gdzie po wymianie walka przeszła do parteru, w którym dziao się bardzo dużo. Niestety rywal zdobył plecy Krystiana i poddał duszeniem.

Sportowy rok zawodnicy MMA TEAM EŁK kończą kolejnym wielkim sukcesem. Trzymamy kciuki, aby w rankingu drużynowym ełccy zawodnicy wypadli równie dobrze i obronili tytuł drużynowego Mistrza Polski!