Podziałem punktów zakończył się mecz MKS Mazur Ełk z drugim składem Olimpii Elbląg, Mecz na Stadionie Miejskim im. Stefana Marcinkiewicza zakończył rundę jesienną forBet IV ligi.


W pierwszej połowie spotkania zawodnicy obu drużyn nie pokazali niczego wyjątkowego. Zawodnicy Mazura jednak wykazywali się dobrym czytaniem gry przeciwnika co skutkowało częstymi przejęciami podań graczy z Elbląga. To było jednak za mało, z bezbramkowym wynikiem piłkarze weszli do szatni.

W drugiej połowie piłkarze wyszli lekko ospali, widać było większą inicjatywę graczy z drużyny przeciwnej co poskutkowało kubłem zimnej wody wylanej na gospodarzy w postaci bramki. W 54' po tragicznym błędzie obrony prowadzenie objęli goście. 

Wybudzeni ze snu zimowego Mazurowcy mocno wzięli się do gry i już w pierwszych sekundach po rozpoczęciu widać było tego wyniki. Odważne zagrania i dobra gra środkiem zaowocowała już w 58 minucie strzeloną przez Patryka Woźniaka przepiękną bramką prosto w okienko. Kibice zgromadzeni na ełckim obiekcie więcej bramek nie zobaczyli. Mecz zakończył się remisem 1:1 a runda jesienna została zakończona. Spotkania na jesieni jeszcze się odbędą, ale formalnie będą to punkty rundy wiosennej. 16 listopada Mazur podejmie u siebie Mamry Giżycko. Spotkanie zaplanowano na godzinę 13:00.  

Skład Mazura: Moldenhower, Waszkiewicz, Rosiński, Ryszkiewicz, Łapiński, Woźniak, Berezovskyi (k)(36' Wielgat), Cichy (54' Stawiecki), Bobrowski (54' Skalski), Prusinowski (54' Dorszewski), Żołądkiewicz (54' Gosiewski)
Rezerwowi: Wielgat, Stawiecki, Skalski, Gosiewski, Smoliński, Szulc, Dorszewski

Przemysław Kołłątaj po spotkaniu


Pozostałe wyniki forBET IV Ligi 
ITS Jeziorak Iława 2:0 Stomil II Olsztyn
Polonia Lidzbark Warmiński 3:1 MKS Korsze 
Motor Lubawa 4:1 Mamry Giżycko 
Mrągowia Mrągowo 1:3 Zatoka Braniewo
Pisa Barczewo 1:1 Warmia Olsztyn
GKS Wikielec 5:0 Błękitni Orneta
Tęcza Biskupiec 4:2 Granica Kętrzyn
Tabela - Mazur w środku stawki

Fot. Paweł Godlewski / Mazur


Wynik spotkania przyćmiła rezygnacja członków zarządu Mazura


O strajku piłkarzy Mazura pialiśmy kilka dni temu. Nie do końca wiadomo co działo się w kuluarach, ale skutki niedopowiedzeń i braku konsensusu doprowadziły do dymisji członków zarządu. Na oficjalnym profilu Mazura ukazał się oficjalny komunikat:

"Wczoraj wieczorem odbyło się spotkanie Zarządu MKS MAZUR EŁK z kibicami i Radą Drużyny. Członkowie Zarządu: Artur Iwanowicz, Jarosław Olszewski, Adam Szulc, Tomek Suchocki, Krzysztof Fadrowski, Dawid Murawski złożyli rezygnację z pełnionych funkcji. Tomek Suchocki jest pełniącym obowiązki Prezesa do czasu Walnego Zgromadzenia (za 2 tygodnie). Członkowie Zarządu dziękują kibicom za wsparcie podczas tych trudnych oraz pełnych pracy miesięcy. Życzą również powodzenia osobom, które zdecydują się wejść w skład nowego Zarządu."

Wśród kibiców na trybunach trwała dyskusja kto zostanie następcą Tomasza Suchockiego. Głośno mówi się o pewnej kandydaturze jednego z zawodników zespołu. Ten bardzo doświadczony piłkarz miałby objąć funkcję prezesa klubu. Oficjalnie dowiemy się tego dopiero za dwa tygodnie.