Zakończyły się Mistrzostwa Walki w Bliskim Kontakcie o Puchar Dowódcy 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej. 13-14 grudnia w Hali Sportowej K-674 w Giżycku spotkało się siedem jednostek walczących o tytuł najlepszej drużyny oraz najlepszego dowódcy. 15 BZ Giżycko reprezentowała grupa zawodników z MMA Team Ełk z Tomaszem Zawadzkim na czele. Ełczanie na mistrzostwach zdobyli najwyższe wyróżnienie!


Pierwszy dzień przeznaczono na walki eliminacyjne, drugi na finały. Podczas zawodów wyłonieni zostali najlepsi zawodnicy, którzy weszli w skład Reprezentacji 16 DZ (DG RSZ-3) w Walce w Bliskim Kontakcie. Mistrzostwa dały możliwość zaprezentowania poziomu wyszkolenia żołnierzy, szansę na promowanie jednostki i popularyzację sportu nie tylko wśród żołnierzy, ale i mieszkańców. 

Udział w Mistrzostwach WWBK wzięły udział jednostki: 1 BPanc Wesoła, 15 BZ Giżycko, 11 pa Węgorzewo, 2 psap Kazuń, 4 pchem Brodnica, 2 pr Hrubieszów, 2 ORel Przasnysz.

15 Giżycką Brygadę zmechanizowaną reprezentowała m.in. grupa zawodników z MMA Team Ełk, którzy w klasyfikacji drużynowej zajęli zaszczytne pierwsze miejsce! Drugie miejsce przypadło 1 Brygadzie Pancernej Wesoła, natomiast na trzecim stopniu podium stanął 11 Mazurski Pułk Artylerii im gen. J. Bema.

- Nasza brygada zdominowała całe zawody. Udało nam się dwukrotnie wyprzedzić zawodników, którzy zajęli na podium drugą pozycję. - mówi Tomasz Zawadzki - Zawody były dla nas wewnętrznymi eliminacjami do kolejnego zgrupowania Mistrzostw Wojska Polskiego, które odbędą się w marcu przyszłego roku we Wrocławiu. 

Ełk w turnieju reprezentowali:
- st. szer. Tomasz Zawadzki - Złoto
- szer. Grzegorz Różnowski - Złoto
- szer. Sylwester Zieliński - Złoto
- szer. Piotr Podlaski - Złoto
- szer. Łukasz Marczak - Złoto
- szer. Patrycja Sikorska - Brąz
- szer. Mateusz Zalewski - Brąz
- szer. Jakub Gąsowski - Brąz
- szer. Paweł Kalinowski - Brąz


Jak mówi nam Tomasz Zawadzki - Zawody stały na bardzo wysokim poziomie, co chwalili sobie zawodnicy oraz cywile, którzy przybyli wspierać zawodników. Organizacja spisała się świetnie, a zawody były bardzo zbliżone do zawodowych, za co w imieniu zawodników chciałbym podziękować dla dowódcy 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej gen. Jarosława Gromadzińskiego oraz mjr Jacka Szczęsnego.