Naszymi rozmówcami są Michał Chrościelewski i Kamil Birgiel prezes fundacji "Centrum Sportu" zrzeszającą prężne grupy sportowe Grappler Ełk i CKB & Hardcross Ełk.


Redakcja
Kim jesteście i czym się zajmujecie?

K.B.
Celem naszej Fundacji jest promocja zdrowego stylu życia wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.  Upowszechniamy aktywny styl życia, czynny wypoczynek poprzez ćwiczenia Kettlebell Hardstyle metodą StrongFirst, TRX, Fit Cross czy też trening funkcjonalny z workiem bułgarskim.
Trenujemy też nauczanie sztuk walki takich jak Judo i Brazylijskie Jiu Jitsu.  Wpajamy zasady równego współzawodnictwa - to bardzo ważne w sporcie i życiu.  Mamy nadzieję na rozwój naszych dyscyplin i promocję zdrowia na którym nam zależy najbardziej. Gwarantujemy świetną atmosferę i wszystko to pod jednym dachem. 
Naszym hasłem przewodnim :  "Niemożliwe nie istnieje" - rozwijać się i doskonalić poprzez trening siłowy i kondycyjny oraz dyscypliny sportów walki!
Cały czas rozwijamy się w dziedzinach które prezentujemy poprzez ciągłe szkolenia i kursy, egzaminy na stopnie i seminaria, tak aby mieć jak najwięcej profesjonalnej wiedzy do przekazania. Sami sprawdzamy się w zawodach sportowych.


R.  
Jak wyglądają treningi sztuk walki i kto w nich uczestniczy ?


K.B.
W chwili obecnej na macie mam 20 podopiecznych w wieku 6-10lat i ok 20 osób dorosłych. Treningi, które prowadzę są skierowane do osób w różnym wieku niezależnie od płci. Nie uderzamy po twarzy, nie kopiemy, nie promujemy agresji, ale uczę skutecznej sztuki samoobrony i walki wręcz, a co za tym idzie adepci wzmacniają swój charakter oraz zdrowie fizyczne i psychiczne. Uczymy jak obezwładniać i bronić siebie nie robiąc krzywdy drugiej osobie. Przede wszystkim kładziemy nacisk na sprawność i zdrową rywalizację sportową . Nadmiar energii i agresję pozostawiamy na zawody sportowe, na treningu liczy się szacunek i zdrowie kolegów dzięki którym możemy się rozwijać.

R.
Jakimi tytułami możecie się pochwalić ?

Michał Chrościelewski grupa CKB & Hardcross Ełk  - odpowiedzialny za trening siłowy i kondycyjny, treningi funkcjonalne
 - licencjonowany trener sportów funkcjonalnych i siłowych, stopień SFG2 nadany przez StrongFirst Polska.

M.Ch.

Od 2004r trenowałem Kickboxing, od roku 2013 roku przygoda ze sportami funkcjonalnymi związanymi przede wszystkim z ćwiczeniami Kettlebell Hardstyle metodą StrongFirst, TRX, Fit Cross, treningiem funkcjonalnym z workiem bułgarskim oraz z obciążeniem własnym. Od 3 lat rozwijam się i przechodzę wszelkie kursy i szkolenia pogłębiające moją wiedzę na temat rozwoju tych dyscyplin i pracy z drugą osoba. Treningi, które prowadzę są skierowane do osób w różnym wieku niezależnie od płci. Jest tylko kilka osób w Polsce posiadających podobne uprawnienia do mnie, co stawia nasz klub w czołówce podobnych klubów promujących dyscypliny związane z Kettlebell.


K.B.
Judo trenuję od ok 22 lat posiadam 1 dan - czarny pas. Oraz Brazilian Jiu Jitsu od 4 lat - niebieski pas.
Przez cały ten okres trenowania obu dyscyplin czynnie brałem i biorę udział na zawodach rangi mistrzostw Polski, większych i mniejszych imprez sportowych związanych z Judo i BJJ z różnym efektem :)


R.
Kamil czy możesz wytłumaczyć na czym polega  i jak długo trwa zdobywanie czarnego pasa w Judo   ?K.B.

Tytuł 1 Dan nadała mi komisja w 2008 r. złożona z trzech osób : Józef Niedomagała (8 Dan), Zenon Mościński (7 dan) oraz Edmund Cichomski (7 Dan). nadanie poprzedzone było egzaminem, na którym musiałem przedstawić trzy formy Nage No Kata Judo oraz zaprezentować metodykę nauczania wybranych technik. oczywiście musiałem także udokumentować czas w jakim trenowałem. Moim pierwszym trenerem w Ełku był Jarosław Urban, następnie przejął mnie Jerzy Ćwiek, na studiach zacząłem treningi pod okiem Piotra Klimowicza. Obecnie rozwijam się w zakresie Brazilian Jiu Jitsu pod okiem trenera warszawskiego klubu Dragon's Den Fight Club Krzysztofa Łukasiewicza, który nadał mi niedawno niebieski pas BJJ (jest to 2 stopień w 5 stopniowej hierarchii BJJ). W tym przypadku otrzymałem go za wykazane na sparingach i zawodach umiejętności.R.
Co się będzie działo w najbliższej przyszłości w  Grappling & Hardcross Ełk ?

K.B
Już 6 lutego otwieramy naszą nową siedzibę na ul. Nadjeziornej 19.  Zachęcamy do śledzenia nas na FB.  Do zobaczenia na treningach i na macie!