Drwęca NML w sezonie 2016/17 wygrała ligę. Klub nie awansował ze względu na brak odpowiedniej infrastruktury wymaganej przez ZPN. Po jakości gry zostało tylko wspomnienie, a stadion jest w tej chwili gruntownie modernizowany. Spotkanie z MKS-em odbyło się w pobliskim Kurzętniku.

Dodajmy, że zespół z Nowego Miasta to bezpośredni konkurent do utrzymania się w lidze. Ranga spotkania to w piłkarskim żargonie 6 punktów. 
Statystyki ostatnich spotkań wskazywały ełczan jako faworytów. Ci mogli pochwalić się znacznie lepszą dyspozycją, jednak boisko zweryfikowało formę obu drużyn i trzeba było zadowolić się podziałem punktów. 

Jak czytamy na oficjalnym profilu MKS Ełk:  
"Trzeba uszanować ten wynik i grać dalej. Pomimo, że piłkarsko prezentowaliśmy się lepiej, nie potrafiliśmy tego udokumentować zdobyciem gola. 
Całe szczęście, że 2 sytuacje, które wyprowadziła Drwęca zostały powstrzymane przez naszego bramkarza."

MKS Ełk - Drwęca NML 0:0 (0:0) 
Skład MKS Ełk: Radzikowski, Molski, Kuriata, Ejza, Berezovsky, Toczydłowski( 46' Jagłowski), Sobolewski , Świderski ( 63' Famulak ), Twardowski, Kalinowski, Łapiński.


Do końca sezonu pozostało 6 spotkań. Najbliższe 19 maja o godzinie 17:00.  MKS podejmie u siebie Tura Bielsk Podlaski. Trzy punkty obowiązkowe!