Dzisiaj (17 listopada) na ełckim stadionie, MKS Mazur podejmował Polonię Warszawa. "Czarne koszule" w spotkaniu z pogrążonym w kryzysie finansowym Mazurem były żelaznym faworytem. Każdy inny wynik meczu jak zwycięstwo gości byłby sensacją.


Na spotkanie przy ulicy Piłsudskiego stawiła się spora ilość kibiców ełckiego Mazura, która została wsparta przez zaprzyjaźnione ekipy Jagiellonii Białystok oraz Warmii Grajewo. Za zespołem z Konwiktorskiej przyjechała też spora grupa fanatyków z Warszawy. 
Mecz był szczelnie zabezpieczony przez liczne oddziały policji. 
Na boisku niespodzianki nie było. Polonia wygrała pewnie 3:0 i umocniła się w czołówce ligi. Na wiosnę "czarne koszule" będą liczyć się w walce o II ligę. Mazur zgromadził zaledwie 10 punków i zakończy rundę na przedostatnim 17 miejscu. Za nami już tylko ŁKS 1926 Łomża. 

MKS Mazur Ełk - Polonią Warszawą 0-3 (0-1)

40'- Bartosz Wiśniewski 0-1
71' - Czarek Sauczek 0-2
75' - Piotr Maślanka 0-3

Skład Mazura: Danowski, Kalicki, Jagłowski, Łapiński, Żęgota (45' Gulbierz), Szaraniec (kpt), Zieniewicz, Berezovsky, Woźniak (59' Famulak), Rafał Kalinowski (68 'Dawid Kalinowski), Paszkowski (77' - Prusinowski). 

Rezerwowi:  Radzikowski, Famulak, Dawid Kalinowski, Konieczka, Gulbierz, Twardowski,  Prusinowski.

Niecodzienna sytuacja podczas meczu. Klub wydał oświadczenie:
„Jeszcze jedno słowo odnośnie niecodziennej sytuacji, która miała miejsce na początku meczu Mazura z Polonią. Mianowicie piłkarze o godzinie 13 nie wyszli punktualnie na murawę na tzw. przywitanie. Na murawie stawiła się tylko trójka sędziowska wraz z piłkarzami gości. Zarząd klubu nie miał wpływu na tę ,,niecodzienną" sytuacje podyktowaną finansami - protestem piłkarzy. 

Liczymy na zrozumienie i tym samym bardzo doceniamy  gest kibiców Polonii Warszawa, którzy wsparli Nasz zespół. 

Jeszcze raz dziękujemy”.

Skrót spotkania