Jak mogliśmy przeczytać na oficjalnym facebookowym profilu Mazurskiego Klubu Sportowego prezes klubu - Pan Jacek Ołdak złożył wniosek do Warmińsko Mazurskiego Związku Piłki Nożnej. Dokument dotyczy zmiany nazwy klubu.


Komunikat pojawił się we wtorek przed 20 wieczorem. Według niego wszelkie formalności zostaną wykonane na czas i w nowym sezonie klub wystąpi jako MKS Mazur Ełk.   
Post został bardzo entuzjastycznie przyjęty i udostępniony publicznie kilkadziesiąt razy. Kibice na swoim profilu "Mazurowcy" piszą: WRACAMY NA TRYBUNY!!! 

Jak przekazał nam przez telefon prezes klubu, po kilkukrotnych spotkaniach z kibicami doszło do porozumienia czego efektem jest powrót do historycznej nazwy klubu.
Pan Jacek Ołdak przekazał nam również informacje o zaawansowanych pracach nad założeniem stowarzyszenia kibicowskiego. Taka forma uczestnictwa fanów w życiu klubu może pomóc w braniu odpowiedzialności za to co dzieje się np. na trybunach.  


Przypomnijmy: barwy oraz nazwa Mazur Ełk (klasa okręgowa) zniknęła po fuzji klubu z Płomieniem Ełk. Nowy klub od sezonu 2015/16 zastąpił w III lidze Płomień.  
Lutowa debata zarządu, sponsorów i kibiców.

W środę (10 lipca 2018 r.)  odbył się również pierwszy trening przed sezonem 2018/19.
Pierwszy mecz prawdopodobnie już w barwach Mazura odbędzie się 12 sierpnia w Łowiczu z tamtejszym Pelikanem.