Mimo porażki 3:0 z rewelacją sezonu z Tomaszowa Mazowieckiego ełcki zespół utrzymuje się w grupie pierwszej III ligi (Mazowieckie - Łódzkie - Podlaskie - Warmińsko Mazurskie).

Wygrana Lechii z podopiecznymi Przemysława Kołłątaja nie dała awansu do II ligi. Z końcowego sukcesu cieszy się Widzew Łódź, który po ciężkim spotkaniu i 2 bramkach Świderskiego wygrał w Ostródzie 2:3. Oba zespoły zgromadziły po 74 oczka, ale dzięki zwycięstwu w bezpośrednim spotkaniu na jesieni zeszłego roku to Widzewiacy kończą sezon na 1 miejscu. 
Szczęśliwie w III lidze zostaje Sokół Ostróda, Nowe Miasto Lubawskie oraz MKS Ełk. Z rozgrywkami na tym poziomie żegnają się: Legia II Warszawa, Warta Sieradz, Tur Bielsk Podlaski oraz GKS Wikielec. Do ligi dołączy natomiast Znicz Biała Piska, Unia Skierniewice oraz Ruch Wysokie Mazowieckie. Pełna obsada po barażach w Mazowieckiem (27 czerwiec). 

Lechia Tomaszów Mazowiecki - MKS Ełk 3-0 (3-0) 
Dawid Kieplin 16, Tomasz Płonka 21, 25

Skład MKS: Radzikowski, Molski, Kuriata, Sobolewski, Berezowskyi, Łapiński, Woźniak , Famulak, Pachucki , Kalinowski, Twardowski.
Rezerwowi: Moldenhower, Gosiewski, Kalicki, Jurczyk, Świderski, Stolarski

Pozostałe wyniki w I grupie III ligi
Tur Bielsk Podlaski-Drwęca NML 1:2

Sokół AL. Łódzki-Świt NDM 0:3
GKS Wikielec-Ursus Warszawa 2:9
Victoria Sulejówek-Warta Sieradz 2:2
Pelikan Łowicz-Huragan Morąg 2:3
Sokół Ostróda-Widzew Łódź 2:3
Polonia Warszawa-Olimpia Zambrów 0:1
ŁKS 1926 Łomża-Legia II Warszawa 2:1

Sezon 2018/19 startuje w sierpniu. Teraz czas na sprawy organizacyjne m.in. budowanie zespołu, spinanie budżetu. Kibice w Ełku liczą na coś więcej. Czy w naszym mieście dojdzie do porozumienia kibiców z działaczami i wróci nazwa Mazur? W naszej ocenie szumnie zapowiadany powrót do historycznej nazwy i barw nie jest wcale oczywisty. 
Luty 2018 - debata