Data wydarzenia: 01.07.2017 09:06
Miejsce wydarzenia: boisko MOSiR
W dniach 1-2 lipca w Ełku odbędą się Mistrzostwa Polski w Futbolu Sześcioosobowym. 16 drużyn zrzeszonych w ramach Extraliga.pl będzie walczyć o miano najlepszej ekipy w kraju. Tytułu bronią gospodarze – Dar-Tech Ełk.


Mistrzostwa Polski w Ełku będą wyjątkowe pod każdym względem. Przede wszystkim po raz pierwszy w historii odbywać się będą poza Bydgoszczą, czyli miastem, w którym narodził się pomysł na Extraligę. Ponadto – również po raz pierwszy
– na turniej przyjadą nie tylko zwycięzcy lig, ale także lokalnych Pucharów. Co więcej, tytułu bronią gospodarze, którzy mają nadzieję na doping licznie zgromadzonych kibiców.

W sumie blisko 250 zawodników m.in. ze Słupska, Bydgoszczy czy Lublina zamelduje się na terenie boiska MOSiR-u i da z siebie wszystko. A jest o co walczyć! Zwycięzcy polecą bowiem na mecz jednej z europejskich drużyn. Dotychczas mistrzowie mieli okazję zobaczyć na żywo m.in. FC Barcelonę i AC Milan.

- W tym roku na naszych piłkarzy czeka wiele niespodzianek – zdradza szczegóły Paweł Sikorski, rzecznik prasowy Extraligi. – Podczas turnieju będzie okazja m.in. do zagrania w mecz bubble footballu, czyli odmiany piłki nożnej, w którą gra się w wielkich, gumowych piłkach. W Ełku będziemy także grać razem z Grzegorzem Jędrzejewskim, którego każdy fan futbolu kojarzy z TurboKozaka Canalu+. A całość zwieńczy uroczysta gala, którą poprowadzi aktor Jarosław Jakimowicz.

- Extraliga stale się rozwija. W tym roku mamy pod swoimi skrzydłami 8 miast, ale już wiemy, że w przyszłym dojdą przynajmniej 4 kolejne – mówi Jarosław Szwiec, dyrektor generalny projektu.

Mistrzostwa Polski to dla nas taka wisienka na torcie w całym sezonie. Wszyscy spotykamy się w jednym miejscu i walczymy o jak najlepszy wynik. Mimo, że w każdej drużynie może zagrać tylko 3 zawodników zrzeszonych w profesjonalnych klubach, wszyscy podchodzą do sprawy jak najbardziej poważnie – przekonuje Szwiec.

Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich kibiców już w sobotę, 1 lipca, od godz. 12 na teren boiska ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Piłsudskiego.