Freebet to jedna z najbardziej popularnych promocji przygotowywanych dla graczy przez legalnych bukmacherów. Freebetów szukają również sami typerzy, bo pozwalają im one na granie bez ryzykowania swoimi pieniędzmi. Jak jednak odebrać freebet? Podpowiadamy!


Zakłady bukmacherskie cieszą się w Polsce niesłabnącą popularnością – według statystyk, z usług operatorów zakładów wzajemnych korzysta nawet 13% naszych rodaków powyżej 18. roku życia. Lubimy się zakładać, przewidywać wyniki i coraz częściej traktujemy zakłady bukmacherskie po prostu jako dobrą rozrywkę. – Bardzo często chcąc kogoś przekonać do swojej racji, po prostu się z nim zakładamy. W Polsce, tak jak w innych krajach, szczególnie w Anglii, gdzie kibice są szaleni na tym punkcie, jest to częścią kultury i cieszy się popularnością. Klucz do sukcesu to śledzić, co się dzieje, przewidywać, analizować i obstawiać ze szczęściem, ale też zachować do tego trochę dystansu i nie dać się zwariować – mówił Jerzy Dudek, były bramkarz Liverpoolu i reprezentacji Polski, w rozmowie z agencją informacyjną Newseria. Oczywiście warto również korzystać z wielu promocji, które oferują swoim klientom firmy bukmacherskiej. Jedną z nich są freebety (o bonusach tutaj).

Freebet – co trzeba o nim wiedzieć?

Freebet – zwany również darmowym zakładem – to zakład wolny od ryzyka. Polega on na tym, że gracz otrzymuje od bukmachera określoną sumę pieniędzy, którą może przeznaczyć na obstawianie zakładów. Najczęściej freebet wykorzystać trzeba jednorazowo, rzadziej można rozbić go na kilka zakładów. Jeśli zakład postawiony za freebet jest wygrany, klient otrzymuje kwotę pomniejszoną o wartość freebetu. Jeśli jest przegrany – nie traci swoich pieniędzy.

Freebet w zdecydowanej większości przypadków jest elementem bonusu powitalnego legalnych bukmacherów. Aby go otrzymać, wystarczy więc zarejestrować się na stronie internetowej danego operatora, wypełniając wszystkie konieczne pola w formularzu. Zgodnie z nową ustawą hazardową, bukmacher musi zweryfikować wiek i tożsamość gracza, więc należy wysłać pod określony adres mailowy skan lub zdjęcie dowodu osobistego.

Po weryfikacji 
freebet automatycznie trafia na konto gracza. Należy przy tym pamiętać, że istnieją proste sposoby, by powiększyć swój freebet. Dla przykładu – w firmie Totolotek bonus na start to 100% od pierwszej wpłaty do kwoty 1000 zł oraz freebet 20 zł (przeczytaj jak odebrać taki bonus). Rejestracja z kodem bonusowym (wystarczy wpisać go w odpowiednie pole) pozwala zwiększyć bonus o kolejne 50 zł, zaś freebet od Totolotka wynosi wówczas 25 zł. To dodatkowe pieniądze, które można przeznaczyć na sportowe zakłady.

Na koniec jedna ważna uwaga. Freebetu nie można zamieniać na gotówkę – trzeba za niego postawić zakład. Czasami bukmacher określa czas, w jakim należy go wykorzystać (np. 30 dni od przyznania) albo minimalny kurs, po jakim trzeba go zagrać. Dodatkowo, w przypadku wygranej zazwyczaj wymagany jest obrót wygranych pieniędzy przed zleceniem wypłaty, zazwyczaj 2-4-krotny. Warto więc dokładnie czytać regulaminy promocji, by ustrzec się niespodzianek i cieszyć z rozrywki, jaką daje możliwość korzystania z freebetów.