Jak mówi jeden z organizatorów Rafał Bieleniewicz - Są to pierwsze w naszym mieście profesjonalnie zorganizowane amatorskie zawody wspinaczkowe. Na ełcką ściankę zaproszeni zostali wspinacze głównie z północno - wschodniej Polski m.in.: z Olsztyna, Suwałk, Augustowa, Białegostoku i Olecka.


Frekwencja podczas Amatorskich Zawodów Wspinaczkowych zaskoczyła bardzo pozytywnie. Sami organizatorzy nie spodziewali się aż tylu uczestników. 

Rafał Bieleniewicz (Climbers) - Amatorskie Zawody Wspinaczkowe organizowanie przez Ełckie Stowarzyszenie Wspinaczkowe CLIMBERS cieszyły się sporym zainteresowaniem. W zawodach wzięło udział 25 osób z Białegostoku, Olecka i Ełku. Ciekawie ułożone drogi, podobny poziom zawodników i dobry system punktacji spowodował to, że rywalizacja między wszystkimi startującymi była zacięta. Emocje towarzyszyły każdemu aż do samego końca finałów.

Na wyróżnienie zasługuje kategoria 13+ gdzie około 4-5 zawodników młodych zawodników walczy zaciekle. - dodaje organizator.

Zawody odbyły się na ściance w sali SP nr 2 przy ulicy Jana i Hieronima Małeckich oraz zostały dofinansowane z budżetu Miasta Ełku.
Celem imprezy jest propagowanie sportu jakim jest wspinaczka oraz zdrowego trybu życia. 

Dzieci:
1 Miejsce - Bartłomiej Jusiel (Ełk)
2 Miejsce - Marta Pach (Ełk)
3 Miejsce - Wiktor Modzelewski (Ełk)
4 Miejsce - Emilia Jusiel (Ełk)

Kobiety:
1 Miejsce - Alicja Łaszcz (Białystok)
2 Miejsce - Justyna Skrzypkowska (Ełk)
3 Miejsce - Edyta Błaszkiewicz (Ełk)
4 Miejsce - Dominika Zimnowłodzka (Olecko)
5 Miejsce - Marta Troczyńska (Ełk)
6 Miejsce - Joanna Szczudło (Białystok)

Mężczyźni:
1 Miejsce - Kamil Matwiejuk (Białystok)
2 Miejsce - Cezary Błaszkiewicz (Ełk)
3 Miejsce - Paweł Tomczyński (Białystok)
4 Miejsce - Rafał Bieleniewicz (Ełk)
5 Miejsce - Rafał Kukliński (Białystok)
6 Miejsce - Emil Przemielewski (Olecko)