10 lutego (sobota) odbyła się pierwsza edycja Ełckiej Ligi Kickboxingu! Do Ełku zjechali zawodnicy kilkunastu klubów z kraju i zagranicy. Na ringu walczyli reprezentanci m.in. z Suwałk, Gołdapii, Bartoszyc, Białegostoku, Mrągowa, Litwy oraz widoczna i liczna ekipa z Sejn.

Jak powiedział nam organizator, Rafał Sztramko (Szkoła Walki Thor) przed nami kolejne edycje ligi oraz 4 finałowa w formie gali. Ma ona być podsumowaniem ligi w której udział wezmą najlepsi zawodnicy ligi.

Kolejne edycje: 
II – 08.04.2018
III – 15.09.2018
IV – 08.12.2018 Finał  

Swojego zadowolenia nie kryła Katarzyna Sztramko (organizator zawodów). Kibice zobaczyli 25 walk na świetnym poziomie, udane debiuty zawodników Thor. Świetny doping publiczności i sympatyków klubu. Z poziomu organizacji również jesteśmy zadowoleni.

Po raz kolejny ogromne emocje wywołał pojedynek Mateusza Cimochowskiego (Thor). Tym razem ze swoim imiennikiem - Mateuszem Gudanowskim z Suwałk. Walka ta została wyróżniona i nagrodzona przez  organizatorów. Efektowne fragmenty starcia znajdziecie w naszym skrócie wideo (4 minuta).   

Organizacja
Walki odbywały się na dystansie 3 rund zgodnie z przepisami PZKB (o charakterze sparingów sędziowanych). 
Zawodnicy zostali podzieleni na kategorie wiekowe, wagowe oraz klasy: 
A – Zawodnicy występujący na zawodach rangi Mistrzostw Polski lub aspirujący do nich. Mający co najmniej 10 walk amatorskich. Klasa A to zawodnicy prezentujący wysokie wyszkolenie techniczne i motoryczne. W klasie tej na odpowiedzialność trenera wystąpić może zawodnik z klasy B.
B – Zawodnicy średniej klasy, którzy wygrali co najmniej 4 amatorskie pojedynki. Osoby bez sukcesów w zawodach centralnych. Motorycznie i technicznie przygotowani do walki na średnim poziomie. W klasie tej na odpowiedzialność trenera wystąpić może zawodnik z klasy C.
C – osoby początkujące i trenujące rekreacyjnie. Maksymalnie 3 wygrane amatorskie walki. Dodatkowo uwzględniony w zgłoszeniu staż treningowy.

Nasza relacja wideo: 


Wyniki: 


Więcej zdjęć w galerii

Więcej zdjęć w galerii

Wydarzenie współfinansowane z budżetu Miasta Ełk