Po porażce w ćwierć-finale okręgowego Pucharu Polski z IV ligowym LKS Różnowo (1:0) przyszedł czas na ligę. Sobotnie spotkanie z Olimpią Zambrów należało do tych kluczowych dla układu dolnej części tabeli.


Goście z Zambrowa przyjechali z dobrze znanymi w Ełku Michałem Hryszko, Łukaszem Gryko oraz bramkostrzelnym Kamilem Jackiewiczem na czele.
Pierwsza połowa spotkania to dominacja gości potwierdzona 2 bramkami. W ostatniej akcji 1 połowy po uderzeniu przez jednego z zawodników MKS-u, bramkarz Olimpii przeniósł piłkę nad poprzeczkę. Sędzia główny nie pozwolił jednak na rozegranie stałego fragmentu gry kończąc pierwsze 45 minut...

Druga część spotkania to prawdziwy dreszczowiec. Zawodnicy z Ełku wzięli się w garść i kolejno po trafieniach Kalinowskiego, Jagłowskiego i Łapińskiego w 74' wyszli na prowadzanie! Strzelec ostatniej bramki w euforii wbiegł na trybunę za co został upomniany żółtym kartonikiem.  
W 84 minucie po uderzeniu głową przez Jackiewicza futbolówka odbiła się pechowo od słupka i wpadła do bramki Radzikowskiego. Zamiast 3 punktów w 84' mieliśmy już remis. Taki wynik nie satysfakcjonował żadnej ze stron. Do ostatniej minuty było nerwowo po obu stronach boiska, ale to goście przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. W ostatniej akcji spotkania obrońcy nie upilnowali Zalewskiego w polu karnym który uderzył precyzyjnie w prawy dolny róg bramki i ustalił wynik na 3:4 dla Olimpii Zambrów. 


MKS EŁK-OLIMPIA ZAMBRÓW 3:4 (0:2)

3' 0:1 Michał Kuczałek 
32' 0:2 Kamil Zalewski
54' 1:2 Rafał Kalinowski
56' 2:2 Kacper Jagłowski
77' 3:2 Mariusz Łapiński 
84' 3:3 Kamil Jackiewicz 
90+3' 3:4 Kamil Zalewski

MKS: Radzikowski-Romachów (32' Jagłowski), Sobolewski, Molski, Świderski (38' Kalinowski), Woźniak (51' Kalicki), Twardowski, Ejza, Łapiński, Famulak, Berezovsky

Rezerwowi: Moldenhower, Jagłowski, Kalicki, Kalinowski, Pachucki, Toczydłowski, Stolarski.

Skrót spotkania25 kolejka I Grupy III Ligi 
ŁKS Łomża -Polonia Warszawa 3:3
Legia II Warszawa - Sokół AL. Łódzki 0:2
Lechia Tomaszów Mazowiecki - Pelikan Łowicz
Widzew Łódź - Huragan Morąg 1:1
Sokół Ostróda - GKS Wikielec 0:2
Warta Sieradz - Ursus Warszawa 0:0
Victoria Sulejówek - Tur Bielsk Podlaski 1:0
Świt NDM - Drwęca NML 1:1