W Ełku odbyła się najwyższa rangą impreza sportowa w Karate Kyokushin. Polski Związek Karate przyznał naszemu miastu podwójne zawody: Mistrzostwa Polski juniorów (16-17 lat) oraz Mistrzostwa Polski młodzieżowców (18-21 lat). Do Ełku przyjechało 192 zawodników z 65 klubów z całego kraju.


Zawody były swoistym świętem sportu, a wielu ełczan mogło pierwszy raz w życiu oglądać tego typu widowisko.  
Oprócz przeprowadzonych zawodów które odbyły się 10 listopada na hali widowiskowo-sportowej przy ulicy Św. Maksymiliana Marii Kolbe swoje 40 urodziny obchodził ełcki Klub Karate Kyokushin. Podczas finałowych walk młodzieżowców znalazła się chwila aby uroczyście pogratulować wieloletniej działalności sportowej i wychowawczej. Tort ufundowany przez sponsora został symbolicznie pokrojony przez Pana Remigiusza Karpińskiego oraz zastępcę Prezydenta Ełku, Pana Artura Urbańskiego. 


Wideo z walki finałowej dziewcząt 55 kgRozmawialiśmy ze świeżo upieczonym Mistrzem Polski, młodzieżowcem kata, kumite do 75 kg, Michałem Karpowiczem najlepszym zawodnikiem zawodów w Ełku. 
Jak mówi Michał (21 lat ), zawodnik Suwalskiego Klubu Karate: ćwiczę od 15 lat, zawody w Ełku oceniam jako bardzo fajne, było bardzo dużo dobrych walk. Dla mnie te zawody to coś pięknego. Na koniec roku i w ostatnim roku w młodzieżowcach nie wyobrażałem sobie nawet, że coś takiego pięknego osiągnę.
Jak dodaje: to mój największy sukces na Mistrzostwach Polski.
Na pytanie co dalej, pewnie odpowiada że będzie nadal kontynuował swoją przygodę z karate. A za dwa tygodnie powalczy na Mistrzostwach Europy w kata i kumite. 

Michał Karpowicz z pucharem oraz medalem za 1 miejsce

Ełk reprezentowało 9 zawodników, którzy zdobyli 5 medali:
Maciej Zinówko, Junior Kumite – 65 kg 2 miejsce
Dominik Kurgan, Junior Kumite – 70 kg 2 miejsce
Alicja Prokuda, Junior Kumite – 60 kg 3 miejsce
Kinga Mierzejewska U21 Kumite + 65 kg 2 miejsce
Oskar Sosnowski U21 Kumite – 65 kg 3 miejsce

Reprezentacja Ełku w klasyfikacji drużynowej Juniorów zajęła 4 miejsce.