Sportowcy Stowarzyszenia „Masakra” rywalizowali w zawodach w Trójboju Siłowym, który odbył się w Kielcach w dniach 20-21 maja.

W czasie dwóch dni 20 i 21 maja ełczanie rywalizowali w czasie Mistrzostw Polski Juniorów do lat 16 i 20 oraz Weteranów w Trójboju Siłowym Klasycznym.

Julia Sulima zajęła I miejsce w kat. Juniorów do lat 16 do 57kg, sama ważąc zaledwie 53 kg, a także I miejsce w kat. Open Juniorek do lat 16, czyli tytuł najsilniejszej juniorki w Polsce według współczynnika Wilksa. W czasie zawodów ustanowiła rekord Polski w przysiadzie 105kg, poprawiając go tym samym o 12,5 kg w stosunku do poprzedniego swojego rekordu.

Na wysokim 4 miejscu uplasował się Szymon Czapliński w kat. Juniorów do lat 16 do 66kg. Mimo kontuzji mięśnia dwugłowego ustanowił nowe życiowe rekordy i wywalczył 320kg w trzech bojach łącznie.

- Szymon jest bardzo młodym zawodnikiem, ma zaledwie 15 lat i doskonale się rozwija. Doświadczenie, które zbiera na zawodach na pewno zaowocuje w przyszłości.- mówi Radosław Gołub, trener ze Stowarzyszenia "Masakra". 

Mariusz Tworkowski startujący w kat. Juniorów do lat 20 do 93kg zajął 8 miejsce. Poprawił swój wynik w martwym ciągu o 12,5 kg wciągając 237,5 kg. W trzech bojach martwy ciąg, przysiad i wyciskanie osiągnął łącznie wynik 545kg.

- Jestem bardzo zadowolony z występu swoich zawodników.  Osiągnęli wyniki, jakie sobie zakładaliśmy, a dodatkowo rekord Julii i jej dominacja w kategorii zwiększają tylko nasz apetyt. W przyszłym roku będziemy próbować sił na imprezach międzynarodowych. Mam nadzieję, że wrócimy z nich z podobnymi sukcesami.- mówi Radosław Gołub.

Wyjazd na zawody możliwy był dzięki dofinansowaniu z Urzędu Miasta.