W dniach 13-14 czerwca 2017 roku we Wrocławiu odbyły się III Mistrzostwa Wojska Polskiego w Walce w Bliskim Kontakcie. 
Zawody rozgrywane były w Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Lądowych im. gen. Tadeusza Kościuszki. Połączone były z dniami otwartymi. 


Celem Mistrzostw było wyłonienie najlepszych żołnierzy – sportowców w Walce w Bliskim Kontakcie oraz umożliwienie zawodnikom zaprezentowania poziomu swojego wyszkolenia. Ideą, która przyświeca imprezie jest inspirowanie żołnierzy i środowisk wojskowych do podnoszenia i utrzymywania wysokiej sprawności fizycznej.

Walki eliminacyjne prowadzone były w klatkoringu i oktagonie.
Szeregowy Tomasz Zawadzki, reprezentant Ełku, odbył dwie walki eliminacyjne w kategorii do 70kg. Pierwszą wygrał decyzją sędziów. Druga walka zakończyła się sukcesem dla Zawadzkiego w 2 rundzie przez uderzenia w parterze. 

Drugi dzień zarezerwowany był na walki finałowe. Tego dnia ełczanin zwyciężył z zawodnikiem z Krakowa.

Jak mówi nam Tomasz Zawadzki:
- Z roku na rok poziom zawodów jest wyższy. Dzieje się tak dlatego, że walka w bliskim kontakcie staje się popularniejsza, ćwiczy ją coraz więcej żołnierzy.
- Cieszę się, że zdobyłem tytuł Mistrza Polski MMA po raz trzeci. Tym bardziej, że tylko dwóm żołnierzom udało się do tej pory to zrobić - dla mnie i dla zawodnika z Łodzi. -
dodaje Zawadzki.

Puchar oraz pierwsze miejsce zdobył inny ełczanin, Sylwester Zieliński. Tym razem w kategorii do 75 kg.
Sylwester pokonał swojego 1 przeciwnika na punkty, kolejnego w parterze. Ełczanin zakończył finał sierpowym w efekcie czego rywal został znokautowany. 

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów oraz obrony pasów!


Ełczanie świętują sukces
Tomasz Zawadzki z pucharem. Podczas wręczania nagródDrugie miejsce drużynowo 15 Giżyckiej brygady zmechanizowanej z ełczanami w składzie