Artur Szpilka to czołowy polski bokser, challenger na zawodowego Mistrza Świata wagi ciężkiej. Do jego teamu dołączył Cezary Samełko - specjalista od siły i motoryki. Własnie za te aspekty będzie odpowiadał ełczanin, były zawodowy bokser i reprezentant kraju. Obaj panowie znają się z czasów występów w Reprezentacji Polski.


Obecnie Samełko pracuje jako trener personalny, trenuje pod marką Fizol Projekt. Jako zawodnik w 2008 roku zdobył Mistrzostwo Polski kadetów, drugie miejsce na Mistrzostwach Europy kadetów (2008 Bułgaria). Rok później powtórzył swój sukces, już jako junior. W 2009 na Mistrzostwach Polski zdobył brąz (junior). Jako zawodowy bokser stoczył 4 walki z których wygrał 3 (KO-2), a jedną zremisował. 

Na ringpolska.pl czytamy: Póki co Samełko dba jedynie o mobilność byłego challengera WBC wagi ciężkiej (ćwiczenia rozciągające po treningach), ale począwszy od kolejnego pojedynku zakres obowiązków ełczanina się rozszerzy.

Artur Szpilka (22-4, 15 KO) był jednym z najbardziej obiecujących pięściarzy nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Świetną passę zawodnika z Wieliczki przerwał w walce o pas Deontay Wilder, mistrz Świata Federacji WBC. Szpilka mimo niezłej walki został przez Amerykanina ciężko znokautowany w 9 rundzie. To był styczeń 2016. Szpilka w lipcu 2017 przegrał kolejną ważną walkę z Kownackim (TKO). W roku 2018 wygrał dwie walki z Guinnem i Mariuszem Wachem. 7 lipca 2019 roku nie sprostał oczekiwaniom w bardzo ważnej walce z Dereckiem Chisorą. Brytyjczyk znokautował Szpilę w drugiej rundzie. Dla sportowca to jest bardzo trudny okres, a Szpilka zapowiada odbudowę swojej kariery. Okazja ku temu nadarzy się już 26 października na gali w Sosnowcu. Szpila podczas Knockout Boxing Night zmierzy się Fabio Tuiachem (29-6, 16 KO). Walka Polaka i Włocha będzie punktem kulminacyjnym gali. Artykuł powiązany Fizol Projekt:  Rowerem do Zakopanego na głodówce