W dniach 18-21.07.2019 r. w Drzonkowie odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży (Mistrzostwa Polski juniorów 17 i 18 lat) w pływaniu. Do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży zgłoszonych zostało 361 zawodników z 87 klubów. Ełk reprezentowany był przez zawodnika z sekcji pływackiej MOS EŁK Wiktora Grzegorczyka.


Pierwszego dnia zawodów Wiktor wystartował na 800 m stylem dowolnym. Pływak UKS MOS EŁK wyścig rozpoczął spokojnie. Po wspaniałej walce Wiktor Grzegorczyk został Wicemistrzem Polski !!! 

W drugim dniu zawodów pływak z Ełku wywalczył awans do finał B na 200 m stylem dowolnym i w wieczornym finale zwyciężył z czasem 1:55:19 zajmując 9 miejsce w kraju.

Trzeciego dnia MP zawodnik UKS MOS EŁK awansował do finału na dystansie 400 m stylem dowolnym. Sesja finałowa potwierdziła bardzo dobrą dyspozycję zawodnika. Wiktor Grzegorczyk zdobył brązowy medal.

W ostatnim dniu Mistrzostw Polski odbył się wyścig na najdłuższym dystansie - 1500m stylem dowolnym. W ostatniej najmocniejszej serii zostali rozstawieni zawodnicy z najlepszymi czasami, a wśród nich nie mogło zabraknąć ełczanina Wiktora Grzegorczyka. Zawodnik MOS- u Ełk od 500 m powiększał tylko przewagę nad rywalami. Wiktor popisał się rewelacyjnym wynikiem 15:48:65 i zdobył tytuł Mistrza Polski.