W dniach 9-10 listopada w Katowicach odbyły się organizowane przez Roan Fight Club Katowice XV Mistrzostwa Polski w Brazylijskim Jiu-Jitsu. Na matach katowickiej hali MOSiR nie mogło zabraknąć również zawodników z Ełku.

W XV Mistrzostwacg Polski w BJJ brało udział 1751 zawodników, w tym 15 uczestników było z Ełku. Zawodnicy zmagali się na 640 metrowej macie, ogólny czas trwania walk to 203 godziny.

Zawsze mogło być lepiej, ale przynajmniej te cztery krążki pozwoliły nam zaznaczyć nasze miasto na mapie BJJ w Polsce. Największa i najbardziej prestiżowa impreza jest podsumowaniem rocznej pracy zawodnika ale przegrana nie zawsze świadczy o „lenistwie” - mówi Kamil Birgiel trener Gappler Ełk.

Każdy z naszej piętnastki dał z siebie wszystko i każdy jechał po wygraną. Kwestia osiągnięcia sukcesu i zdobycia złota to wiele czynników, które muszą się zgrać i zazębić jak tryby w szwajcarskim zegarku. Nie wszystko się spięło ale nie spoczniemy i pracujemy aby za rok przywieźć dwa razy więcej medali - dodaje.


W trakcie dwudniowych walk, zawodnicy z Grappler Ełk - Dragon's Den Fight Club mogą się pochwalić wieloma sukcesami m.in.

Brązowy medal w kategorii master 2 biały, 76kg Kamil Ruszczyk 
Drugie miejsce w kategorii master 3 niebieski, 82kg Artur Sulewski
Mistrzem Polski w kategorii master 3, niebieski 76kg Paweł Głębocki

Na zdecydowaną pochwałę zasługuję zdobywca brązowego medalu Mistrzostw Polski kat. junior młodszy Szymon Żabiński

Wszystkim fighterom gratulujemy i czekamy na dalsze sukcesy ełczan nie tylko w skali krajowej, ale również światowej.