Ełcka zmarzlina wpisała się na dobre w kalendarz ekstremalnych sportowych wydarzeń nie tylko w naszym mieście. W tym roku zwycięzcy Pieszego Maratonu na Orientację na dystansie 100 km zdobywali tytuł Mistrza Polski!


Najlepszy wśród mężczyzn okazał się Michał Jędroszkowiak który przyjechał do Ełku aż z Wielkopolski. 100 km na orientację w śniegu po pas i po mazurskich bezdrożach pokonał w 16 godzin 14 minut i 17 sekund. Regulamin zawodów stanowił, że ukończenie dystansu musi odbyć się maksymalnie w 24 godziny. Warto nadmienić, że w zeszłym roku na pokonanie i wygranie tego dystansu wystarczyło 11 i pół godziny. Warunki były bardzo trudne. Ogromne ilości mokrego śniegu utrudniały zawodnikom pokonywanie dystansu i odnajdywanie punktów kontrolnych. Nie wszystkim udało się ukończyć bieg.

Wśród najszybszych pań - ełczanka Julita Piwońska 
Na koronnym odcinku wśród pań najlepsza okazała się Anna Witkowska z Siedlec. 100 km pokonała w 21 godzin 10 min i 16 sekund. 
Vice Mistrzynią Polski Pieszego Maratonu na Orientacje została ełczanka Julita Piwońska. Na pokonanie 100 km w śniegu i mrozie potrzebowała 23 godziny 19 minut i 5 sekund.
Na zdj. Anna Witkowska

Ełcka zmarzlina odbywała się w dniach 4-5 styczeń. Był więc też czas dla mniej wymagających zawodników. Dla tych przygotowano dystansy 20 i 50 km. Wszystkie kategorie miały wspólną metę w na os. jeziorna w okolicy hali sportowej MOSiR. Tam też zlokalizowano bazę zawodów.   
20 kilometrowy dystans najsprawniej pokonała Katarzyna Sochacka z Rokietnicy k. Poznania, a wśród mężczyzn najlepszy okazał się Karol Macherzyński z Krakowa. Tuż za nim uplasował się Piotr Deptuła z Ełku. 
Dystans 50 kilometrów wśród kobiet pokonała najszybciej kolejna reprezentantka z Siedlec, Anna Sejbuk. Natomiast spośród mężczyzn bezkonkurencyjny okazał się Tomasz Duda z Warszawy.