Data wydarzenia: 10.06.2017 12:00 - 10.06.2017 15:00
Miejsce wydarzenia: MOS Ełk, Jezioro EłckieSmocze łodzie po raz ósmy wypłyną na Jezioro Ełckie.

Trwa zgłaszanie drużyn na VIII Wyścigi Smoczych Łodzi na Jeziorze Ełckim. Tym razem łatwiejsze będzie skompletowanie zawodników, ponieważ łodzie będą mniejsze. Pomieszczą 10 osób.
Korzenie tego drużynowego sportu wodnego sięgają kilku tysięcy lat wstecz. Miejscem, gdzie narodziły się smocze łodzie są Chiny. Do dzisiejszego dnia ta dyscyplina sportowa cieszy się niesłabnącą popularnością. Jest doskonałą okazją do integracji, dlatego z tego sposobu często korzystają firmy, instytucje oraz szkoły. W wyścigu najważniejsza jest harmonijna współpraca. To dzięki niej drużyna ma szansę sięgnąć po zwycięstwo.

Swoje drużyny na tegoroczne wyścigi mogą zgłaszać samorządy, firmy, instytucje, służby mundurowe i ratownicze oraz mieszkańcy miasta i powiatu. Każda załoga powinna składać się z 10 pełnoletnich zawodników (plus bębniarz). Wyścigi zostaną rozegrane w jednej kategorii: otwartej – z podziałem na załogi męskie oraz mieszane (w tym przypadku wśród członków załogi muszą być przynajmniej 4 kobiety).
Zgłoszenia drużyn trwają do poniedziałku, 5 czerwca br., do godziny 15.00, w Starostwie Powiatowym w Ełku.

Kiedy: 10 czerwca 2017 roku, 12.00,
Gdzie: na Jeziorze Ełckim przy Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym w Ełku (ul. Grunwaldzka 10).