W nowej siedzibie Muzeum Historycznego Ełku, przy ulicy Wąski Tor 1 można zobaczyć wystawę „Sport w powojennym Ełku 1945-1956” zawierającą zdjęcia, plansze oraz zgromadzone sportowe eksponaty z epoki. Otwarcie wystawy odbyło się 26 września.


Na terenie EKW w wyremontowanym budynku stacyjnym, gdzie obecnie znajduje się Muzeum Historyczne w Ełku 26 września odbył się wernisaż wystawy „Sport w powojennym Ełku 1945-1956” ukazującej organizacje, wydarzenia, sylwetki sportowców i aktywnych działaczy sportowych którzy organizowali życie sportowe Ełku.


Wystawa poświęcona powojennemu sportowi dostępna jest dla zwiedzających do 26 października w godzinach od 10:00 do 17:00 za wyjątkiem poniedziałków. 

Ełczanie niewiele wiedzą o rozwoju sportu w tym okresie, gdyż osiągnięcia sportowe kojarzą się z walką piłkarzy o drugą ligę (lata 60.) lub występami bokserów w drugiej lidze (lata 60. i 70. XX w.)
Powojenny sport miał swoją specyfikę. Entuzjazm końca wojny powodował, że życie sportowe kwitło. Jako czynnik stabilizacji nowego porządku społecznego cieszył się też wsparciem nowej, komunistycznej władzy. Na Ziemiach Północnych i Zachodnich sport wspomagał procesy integracyjne, będąc wyrazem powrotu do normalności.

Jak dowiadujemy się z oficjalnej strony miasta w planach Muzeum jest wydanie katalogu wystawy, publikacji naukowej i stworzenie filmu dokumentalnego.
Wystawa pod patronatem prezydenta Ełku, Tomasza Andrukiewicza. 
Źródło: Muzeum Historyczne w Ełku oraz Elk.pl