To był jubileuszowy X wyścig smoczych łodzi na Ełckim Jeziorze. Jak wspomina Marek Chojnowski - Starosta Ełcki to z inicjatywą zorganizowania rywalizacji na ełckim akwenie wyszedł jego poprzednik, Krzysztof Piłat. Wtedy wyścigi smoczych łodzi odbywały się bliżej mariny Smętek.


To był jubileuszowy X wyścig smoczych łodzi na Ełckim Jeziorze. Jak wspomina Marek Chojnowski - Starosta Ełcki to z inicjatywą zorganizowania rywalizacji na ełckim akwenie wyszedł jego poprzednik, Krzysztof Piłat. Wtedy wyścig łodzi odbywał się bliżej mariny Smętek.  Zawody przed laty odbywały się na sporo większych łodziach. Wtedy były to 16 osobowe załogi. Dziś na ełckim akwenie ścigają się łodzie obsadzone 10 wioślarzami ze sternikiem i bębniarzem. 

Jak dodaje Marek Chojnowski to w pierwszych zawodach uczestniczyli też Chińczycy - pracownicy ambasady. Do Ełku przyjeżdżali autokarem i wystawiali swoją załogę kilkukrotnie...
Warto też wspomnieć o drużynie PWiK, która od początku historii ełckich zawodów staje w szranki, zresztą bardzo skutecznie. 

W dzisiejszym wyścigu wzięło udział 15 osad. Z których aż 10 to osady mieszane (minimum 4 kobiety). 
Zawody przebiegały na zasadzie biegów eliminacyjnych. 
Męskie osady uplasowały się w kolejności: 
1 - Straż Pożarna 
2 - PWiK Ełk
3 - Imperium Siły 

Osady mieszane: 
1- PWiK z Gwiazdami
2 - Sztorm
3 - Rekin Ełk

Więcej zdjęć w galerii