Mazurski Moto Show to impreza motoryzacyjna, która odbyła się po raz pierwszy w czerwcu 2010 roku. Wydarzenie doczekało się 5 kolejnych reedycji. Wszystkie odbywały się w okresie letnim i w zależności od pogody ściągały do Ełku nawet po kilkanaście tysięcy widzów.


Ciekawostką jest, że głównymi organizatorami przedsięwzięcia byli bardzo młodzi ludzie. Jak powiedział nam organizator, Pan Adam Bartoszewicz - Ja miałem 22 lata, a kolega Tomasz Ołyński 19. Nie mieliśmy doświadczenia w organizowaniu eventów, tym bardziej motoryzacyjnych. Przy pierwszej edycji musieliśmy "zamknąć" obwodnicę Ełku od ronda Jerzego Cichowicza w kierunku Konieczek. O innych kwestiach organizacyjno - budżetowych nie mówiąc. Przy pomocy Ełckiego Tuning Klubu oraz wielu życzliwych ludzi udało się, to był sukces. Chcieliśmy iść za ciosem. 
Kolejne edycje odbywały się na ulicy Przemysłowej (okolice Parku Naukowo Technologicznego), wcale nie było łatwiej. Zawsze było wiele miesięcy pracy i przygotowań.
 
Ostatnia impreza cyklu odbyła się w sierpniu 2015 roku. Pan Adam (organizator) pytany dlaczego nie odbyły się następne edycje przekazał nam, że na dzień dzisiejszy nie udzieli w tej sprawie komentarza. 

Seria Moto Show urosła do rangi imprezy ogólnopolskiej, na którą przyjeżdżali zawodnicy z wielu krajów, a kibice z całego kraju. Na zawodach w Ełku ustanowiono nawet motocyklowy rekord Polski na 1/4 mili. 
Jedną z najbardziej lubianych atrakcji był samochód o napędzie odrzutowym - ściągany do Ełku specjalnie z Francji. 
Ale Moto Show to nie tylko wyścigi motocykli czy najszybszych aut. Na imprezie ścigały się ciężarówki, odbywały się zloty, wybory najlepiej przerobionych aut, konkursy car audio, pokazy ratownictwa czy też stuntu motocyklowego.    

A jak Wy wspominacie serię Moto Show? Czy brakuje w Ełku takiej imprezy?
Rok 2010, YouTube WojTelMragowo

Jet Car Predator generujący moc 6000 koni mechanicznych