Ełk 23 luty, zimowe bezśnieżne, ale wietrzne przedpołudnie. Na starej plaży miejskiej robi się coraz gęściej. Zbliża się XIV "Kąpiel dla odważnych". Na miejscu w zielonych polarach jest już bardzo liczna ekipa Morsów z Grajewa, widać gości z Pisza, są też Białe Niedźwiedzie z Olecka no i oczywiście lokalni Pogodoodporni i Ełcki Klub Morsów Arktyka.


Przed kąpielą w Jeziorze Ełckim najpierw rozgrzewka poprowadzona ze sceny przez lokalny klub SMI. W tej bierze udział kilkaset osób z całego regionu. Pajacyki, skłony i inne ćwiczenia to bardzo ważny element przed wejściem do zimnej wody (około 5 stopni Celsjusza).  


Już rozgrzanych zgromadzonych odprawił prowadzący imprezę Ireneusz Dzienisiewicz i prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz. Tym razem nie było potrzeby wycinać przerębli, dlatego do wody mogli ruszyć wszyscy razem. Jak zawsze przy hicie Lady Punk "Mniej niż zero".

Jak bawili się uczestnicy? 
Wystarczy obejrzeć zdjęcia i zadowolone miny po kąpieli. Niektórzy siedzieli w wodzie kilkadziesiąt sekund, a inni nawet po kilka minut. Każdy wg swoich możliwości. Na każdego uczestnika czekała ciepła herbata oraz pamiątkowy medal wykonany przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej. 

Impreza została sfinansowana z budżetu Miasta Ełku oraz objęta patronatem Prezydenta Miasta i Rady Miasta Ełk. 
Więcej zdjęć w galerii.  
Stream na żywo - Michał Chrościelewski / FB