Wczoraj tj. 5 stycznia w Ełckim Centrum Kultury miał miejsce niezwykły koncert. Rodzina Pospieszalskich specjalnie dla ełczan zaśpiewała i zagrała najpiękniejsze kolędy i pastorałki.

Rodzina Pospieszalskich zaprezentowała się na ełckiej scenie w sile 3 pokoleń. Na czele ze znanym wszystkim z programów publicystycznych Janem, kipiącym pozytywną energią Mateuszem (wybitny kompozytor, aranżer, producent, członek Voo Voo), Szczepanem czy fantastycznym instrumentalistą Marcinem. Najmłodsze pokolenie muzycznej rodziny dopiero co nauczyło się chodzić, a już stawia pierwsze kroki na scenie wraz ze swoimi rodzicami i dziadkami. Nie inaczej było w Ełku. 

Widowisko
Koncert to zbyt mało powiedziane. To było wspaniałe widowisko. Członkowie zespołu to wybitni multiinstrumentaliści obdarzeni wieloma talentami. Zaprezentowane kolędy przesiąknięte były autorskimi aranżacjami. Ze sceny płynął Jazz, góralski folk, a nawet hiszpańskie klimaty.   
Energia i radość jaką przekazał zespół ze sceny nie pozostawiła chyba nikogo obojętnym. Zgromadzeni w Ełckim Centrum Kultury zaśpiewali chórem razem z zespołem m.in znaną wszystkim kolędę "Lulajże Jezuniu". Nie sposób też nie wspomnieć pięknego wykonania kolędy do słów ks. Jana Twardowskiego, "Kolęda Płynie z Wysokości". 

Nie tylko kolędy i pastorałki   
Pospieszalscy wielokrotnie podczas koncertu nawiązywali i nie kryli swojego przywiązania do wartości takich jak Bóg, Rodzina i Ojczyzna. Do wartości , które są fundamentem Polski, zwłaszcza w 100 rocznicę odzyskania niepodległości. 

Ełk tu Wracam
Dyrektor Ełckiego Centrum Kultury, Aneta Werla dziękując za wzruszający koncert przekazała muzykom upominki z hasłem "Ełk tu Wracam" - z nadzieją, że Pospieszalscy jeszcze wrócą do naszego miasta...


Fragment koncertu: 
W razie problemów z dźwiękiem proszę kliknąć w link: Wideo - klik


Mateusz Pospieszalski z małym Józkiem (foto ECK). 


Od lewej, mały Józek, Jan, Marcin oraz Szczepan Pospieszalski (foto ECK).