Wczoraj tj. 07.X.2017 w stadninie Janisze k. Ełku obchodzono popularnego Hubertusa. Święty Hubert jest patronem myśliwych, leśników oraz właśnie jeźdźców. Impreza odbywała się pod Honorowym Patronatem Wójta Gminy Ełk - Tomasza Osewskiego.

To już 4 rok z rzędu kiedy Hubertus odbywa się w Janiszach. Tym razem tematem przewodnim były rytmy latino, które królowały nie tylko w głośnikach, ale mogliśmy też zobaczyć barwnie przebrane amazonki.

Głównym punktem programu była gonitwa za "lisem". Zeszłoroczny triumfator miał za zadanie jak najdłużej nie dać się złapać goniącym go jeźdźcom. 
Wśród najmłodszych triumfowała Magdalena Wasilewska na Zagończyku. Natomiast wśród tych troszkę starszych - 12 letnia Daria Niedużak na tym samym koniu. Jak powiedziała nam Daria jeździectwo ćwiczy 2 lata i zdobycie pucharu podczas Hubertusa to niespodziewany sukces. Jak podsumowała "lis" był bardzo szybki i trudno było go złapać. 
Ze względu na trudne warunki pogodowe wśród seniorów nie było tradycyjnej pogoni za lisem tylko poszukiwania kity w terenie. W tej kategorii 
triumfowała Pani Magdalena Wiśniewska. 

Podczas imprezy zobaczyliśmy też pokaz tresury psów. Dodajmy utytułowanych na międzynarodowych arenach. 
Psy różnych ras zaprezentowały się na specjalnie przygotowanym torze przeszkód. 
Na Hubertusie nie  zabrakło też ciepłej herbaty, tradycyjnego bigosu, grochówki czy pysznej babki ziemniaczanej. 

Do zobaczenia za rok!