To była naprawdę tłumna ełcka XIII Kąpiel dla Odważnych. W roku zeszłym organizator, czyli ełcki MOSiR dopuścił do kąpieli 300 chętnych. W tym roku mogło to być nawet 460! Tym samym ełckie morsowanie zaczyna zaliczać się do jednej z największych tego typu imprez w Polsce.


Prezydent Andrukiewicz zagrzewając uczestników : zimna woda zdrowia doda!
W dniu dzisiejszym morsom towarzyszyła słoneczna i bardzo przyjemna aura. 

Rozgrzewkę poprowadziła Pani Alicja Śliwa, chyba najbardziej rozpoznawalna osoba z grona ełckich morsów. Pani Alicja morsuje od 27 lat i przyzwyczaiła wszystkich do wyjątkowo barwnych strojów.  
Na zdj. Pani Alicja podczas rozgrzewki


Pierwsza tura ok. 230 śmiałków ruszyła do wody kilka minut po 12. Kolejna nie mniej liczna grupa z prezydentem Tomaszem Andrukiewiczem na czele, wbiegła do lodowatej wody Jeziora Ełckiego kwadrans po dwunastej. Niektórzy dawkowali kąpiel na 2 razy, a uczestnicy którzy morsowali pierwszy raz nie kryli swojego entuzjazmu. 
W Ełckiej Kąpieli dla Odważnych tłumnie wzięli udział przede wszystkim ełczanie, ale gościnnie pojawiło się też sporo gości z Olecka,  Grajewa, Gołdapi oraz innych miejscowości.
Na wszystkich zarejestrowanych oprócz pamiątkowych medali z niedźwiedziem polarnym, czekał ciepły posiłek oraz pączki od sponsora. 

Do zobaczenia za rok!

Więcej zdjęć w galerii

 
Impreza finansowana jest z budżetu miasta Ełku.