Kabaret, stand-up, muzyka na żywo i to wszystko na najwyzszym poziomie.

Gwiazd takich jak Grzegorz Halama, Mariusz Kałamaga, Łowcy.B czy kabaretu Hrabi nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. 
Większość z nich była już w Ełku nie jednokrotnie i czuje się tu jak ryba w wodzie. Za to pierwszy raz mieliśmy okazje zobaczyć na żywo rewelacyjnego Grzegorza Malickiego. To nie tylko fantastyczny kabareciarz, ale też doskonały pianista - laureat 3 fryderyków. Kto nie był niech żałuje! Mulatka to nie tylko gwiazdy, a może przede wszystkim młode zespoły walczące o Grand Prix Mulatki. Na występy młodych komadiantów mogliśmy wejść już za kilkanaście złotych. Z pełną odpowiedzialnością stwierdzamy, że nie były to pieniądze zmarnowane! 

Mieliśmy okazję porozmawiać z doskonale przyjętym przez ełcką publiczność Davidem Mbeda Ndege (23 lata ). Nasz bohater zdobył ex aequo 2 miejsce. 
Kabaret jest sposobem na życie i odskocznią od obowiązków i spraw poważnych - David studiuje medycynę.  
Ten przesympatyczny młody człowiek występuje na kabaretowych scenach niemal od 3 lat. Regularnie możemy go oklaskiwać w Krakowskim klubie Comedy Lab.
Pochodzi z Kenii. Do Polski przyjechał w 2000 roku tylko na chwilę... od tamtego czasu nie było możliwości odwiedzenia rodzinnego kraju. Wydarzeniami w Kenii interesuje się na bieżąco i zdarza mu się nawiązywać do nich na swoich występach. 

W pamięci utkwił nam żart który ma swoją genezę z boisk piłkarskich : "Say NO TO RACISM" ( z angielskiego ), no a w Polsce jest to raczej "NO TO RASIZM".
Oczywistym pytaniem było jak to jest u nas z tą tolerancja do odmienności, innego koloru skóry ?  - David stwierdził, że zaczepki to w zasadzie dzień powszedni, ale da się żyć :) 

David Mbeda Ndege gościł w Ełku po raz pierwszy i po 3 dniowym pobycie bardzo sobie chwali nasze miasto. Szczególnie dziękuje publiczności za gorące przywitanie - brakowało tylko owacji na stojąco ;)  
Liczymy razem z Davidem na to że za rok pojawi się znowu na ełckich scenach i będzie mógł bawić nas równie dobrze jak na Mulatce 2016. 


III Nagroda i 1000 złotych:
- Łukasz Szampanek Szymanek

II Nagroda i 1500 złotych :
David Mbeda Ndege
Ścibor Szpak

I Nagroda i 2500 złotych :
Czołówka Piekła
Inaczej

Grand Prix i nagroda 5 000 złotych :
Sekcja Muzyczna Kołłątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn
Kabaret Budapesz

Nagroda Publiczności i 1000 zł :
Kabaret Inaczej


Na zdjęciu uczta muzyczna i Laureaci Grand Prix Sekcja Muzyczna Kołłątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn SMKKPM :