15 lipca 2017, za nami pierwsza i jedyna "Bitwa Czołgów" - pierwsza, ponieważ impreza ma być cykliczna. Jedyna, ponieważ tego typu wydarzenie jest unikatowe w skali kraju.

Na poligonie w Wierzbinach k. Orzysza zaprezentowała się m.in. 15 Giżycka Brygada Zmechanizowana im. Zawiszy Czarnego oraz Międzynarodowa Batalionowa Grupa Bojowa NATO. 
Widowisko miało na celu prezentacje współczesnego pola bitwy oraz zbliżenie wojska i społeczeństwa. Oprócz głównej części programu czyli samej bitwy w której wzięły udział wozy bojowe oraz czołgi PT91 Twardy (zmodernizowany T72) był też piknik militarny oraz pokaz wyszkolenia kawalerii. 

Na teren Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych przybyło według różnych szacunków od kilku do nawet 25 tysięcy widzów. Tak dużej ilości ludzi nie spodziewał się chyba nikt. Pokonanie krajowej 16 z Ełku do Orzysza trwało nawet do 2 godzin.

Opinie na temat samej imprezy były podzielone. Wielu osobom się podobała, ale dało się słyszeć głosy, że sama bitwa była stanowczo za krótka (około 15-20 minut). Pewne jest natomiast, że formuła wydarzenia jest bardzo ciekawa i godna kontynuowania.   

Fotorelacja: Marcin Waszkiewicz / wideo zarejestrowane przez jednego z uczestników imprezy.