Zainteresowanie systemami fotowoltaicznymi jest coraz większe. Co więcej, można już mówić o swoistym boom’ie. Czynników kreujących taki trend jest wiele. Wśród nich coraz popularniejsze nowoczesne systemy grzewcze CO na prąd, dotacje rządowe wspierające czystą energię, a także wzrost cen energii i bardzo pesymistyczne prognozy z tym związane.


Własna elektrownia słoneczna na dachu domu, firmy, budynku gospodarczego lub ogrodzie to możliwość produkcji energii pokrywającej nawet 100% własnego zapotrzebowania. 


Inwestycja w system fotowoltaiczny w czasach kryzysu. Czy warto? 
 

Kryzys gospodarczy spowodowany przez Covid-19 rodzi Twoje obawy o przyszłość i sens inwestycji w instalację fotowoltaiczną? Z drugiej strony czy nie obawiasz się że nie będzie Cię stać na rachunki? 
Prąd był, jest i będzie potrzebny w każdym gospodarstwie domowym, a dobrze dobrana instalacja PV może pokryć nawet 100% miesięcznego zużycia. Co więcej, właściciel instalacji nie musi już się martwić o podwyżki prądu ponieważ wytwarza go na własne potrzeby. 
Jak szybko zwraca się inwestycja? Zakładając skorzystanie z dotacji i ulg podatkowych polski konsument może liczyć na zwrot inwestycji na przestrzeni od około 5 do 7 lat. 
Warto też pamiętać, że w przeciwieństwie do pieniędzy system PV jest stabilnym aktywem i zwiększa wartość budynku. W razie sprzedaży nieruchomości nie musimy obawiać się, że poniesiemy straty. 


 

Zostań prosumentem… A co to właściwie znaczy? 

Granatowe i czarne panele fotowoltaiczne pokrywające dachy coraz śmielej dominują nasz krajobraz. Te zbudowane są z półprzewodników (monokryształ krzemu) i wytwarzają energię z fotonów. Powstały prąd stały, za pomocą inwertera zostaje przekształcony w prąd zmienny, zgodny z parametrami sieci publicznej. Każda instalacja PV wymaga współpracy z licznikiem dwukierunkowym dostarczonym za darmo przez operatora (na naszym terenie PGE). Urządzenie pozwala rozliczać wyprodukowaną, skonsumowaną i przekazaną energię do sieci.  

Energia której nie zużyjemy na bieżąco jest zliczana i oddawana do operatora. Ten po re-kalkulacji pobiera 20% (koszt magazynowania dla mikroinstalacji do 10kW) za energię której nie zużyliśmy na bieżąco i oddaje kiedy jej potrzebujemy.  A możemy jej potrzebować w dni deszczowe, zimę czyli po prostu kiedy nasza własna elektrownia pracuje w mniej sprzyjających warunkach i nie jest w stanie wyprodukować wystarczającej ilości energii na bieżącą konsumpcję 


W zgodzie z naturą  

Fotowoltaika to także korzyść dla środowiska naturalnego. Instalacja PV to system zero – emisyjny, który działa wyłącznie w oparciu o odnawialne źródła energii, czyli promieniowanie słoneczne. Oznacza to, że wskutek działania instalacji nie wytwarzają się szkodliwe związki lub gazy cieplarniane, a same panele PV charakteryzują się bardzo wysoką skutecznością gwarantowaną przez producentów nawet przez 30 lat. W praktyce okazuje się, że praca na przestrzeni 40 czy 50 lat jest jak najbardziej możliwa. Przykładem są najstarsze instalacje w USA, Szwajcarii i Niemczech.  Ulgi i dopłaty do instalacji PV

„Mój Prąd” to rządowy program dzięki któremu inwestor może odzyskać 5 tysięcy złotych. Jakby tego było mało, instalacja PV kwalifikuje się również do ulgi termomodernizacyjnej, a to daje możliwość odliczenia 19% od podstawy podatku dochodowego. Ustawodawca nie zapomniał o rolnikach.  Osoby płacące podatek rolny mogą skorzystać z ulgi inwestycyjnej. Wysokość ulgi inwestycyjnej wynosi 25% poniesionych kosztów i o tyle może zostać zmniejszony podatek rolny.  Jeżeli wysokość ulgi przekracza wysokość podatku rolnego w danym roku, to o jej wartość zostaną pomniejszone opłaty w latach kolejnych, ale nie dłużej niż przez okres 15 lat. 
Można też starać się o wsparcie z programu agroenergia

 

Dlaczego fotowoltaika.mazury.pl? 

Ważne jest od kogo kupimy panele oraz kto zainstaluje system. W związku z bardzo szybko rosnącym rynkiem Odnawialnych Źródeł Energii (OZE) rośnie też liczba firm, zajmujących się ich dystrybucją oraz montażem. Warto postawić na firmę z doświadczeniem która zapewni montaż zgodny ze sztuką oraz ciągłość ewentualnego serwisu. Fotowoltaika Mazury to gwarancja jakości. Firma TOMTECH od roku 2008 zajmuje się instalacjami teletechnicznymi. Wśród nich systemy elektryczne, alarmowe, wizyjne, inteligentne budynki i inne. Już w roku 2013 firma uczestniczyła w pierwszych inwestycjach z branży fotowoltaicznejW naszej ofercie znajdą państwo również korzystne finansowanie przygotowane specjalnie dla klientów przez renomowanych partnerów bankowych. 

 

Nie czekaj, wykorzystaj dobry czas i dołącz do energetycznej rewolucji!  

Zapraszamy do darmowego audytu i kontaktu z naszymi doradcami klienta.

Biuro w Ełku tel. (+48) 533 533 081, 533-533-675

Strona internetowa fotowoltaika.mazury.pl, profil Facebook

 

Artykuł sponsorowany